Subota 15.12.2012.
21:05
Vestionline, sportske.net A

Košarkaši Zvezde pobedili Radnički

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su večeras na svom terenu kragujevački Radnički sa 87:73 (21:27, 21:19, 24:13, 21:14), u 13. kolu Jadranske lige.

Košarkaši Crvene zvezde bolji u srpskom derbiju od kragujevačkog Radničkog

Košarkaši Crvene zvezde ponovo su u pobedničkom ritmu, posle dva uzastopna poraza od Budućnosti u ABA ligi i Kahasola u Evrokupu.

Ni protiv Radničkog nisu najbolje ušli u meč, tokom prvog poluvremena bili u rezultatskom minusu, ali su u nastavku uspeli da naprave preokret i na kraju čak i ubedljivo trijumfuju - 87:73.

Radnički je od početka imao vođstvo i vodio je sa 5:0, a potom i sa ubedljivih 21:12.
Zvezda nije uspevala da uhvati priključak sve do početka druge četvrtine, kada je Savović trojkom smanjio na 27:24. Gosti su ipak, do kraja prvog poluvremena održavali vođstvo, koje je posle 20 minuta iznosilo 46:42.

Tek dva minuta u drugom poluvremenu trajalo je vođstvo Radničkog, a onda je njihov bivši igrač Majkl Skot pogotkom za tri poena doneo prvo vođstvo Crvenoj zvezdi - 50:49. Ovo kao da je dalo dodatni elan domaćima, koji su nastavili svoju seriju i već u 27. minutu na semaforu je stajalo 62:52 za domaćina u Pioniru.

Radnički je do kraja treće četvrtine ovu prednost Zvezde uspeo da prepolovi, ali ne i da u poslednjih deset minuta učini nešto više. Zvezda je u finišu prednost učinila ubedljivom i na kraju slavila sa 87:73, što je osma pobeda ekipe Vlade Vukoičića u ABA ligi, uz pet poraza.

Igor Rakočević je bio najefikasniji sa 20 poena u ekipi Crvene zvezde, Boris Savović je postigao 14, a Majk Skot 13. Kod Kragujevčana, Teriko Vajt se istakao sa 18 poena, a Aleksandar Ćapin je postigao 16.

Crvena zvezda je sada treća na tabeli Jadranske lige sa osam pobeda i pet poraza. Radnički ima jedan trijumf manje i sada je četvrti na tabeli regionalnog takmičenja.