0
Subota 05.01.2013.
21:34

Pobeda Zvezde u Ljubljani, Igokea nadigrala Radnički

Košarkaši Crvene zvezde slavili su protiv Olimpije u Ljubljani ubedljivim rezultatom 70:56, dok je kragujevački Radnički poražen na gostovanju Igokei sa 88:85 u okviru 16. kola Jadranske lige.

Najefikasniji u Ljubljani - Igor Rakočević

Seriju teških mečeva početkom 2013, košarkaši Crvene zvezde započeli su na najbolji način, pošto su u Ljubljani bez većih problema savladali Olimpiju rezultatom 70:56 (17:14, 19:12, 16:14, 18:16), što je im četvrti vezani trijumf u ABA ligi.

Izuzev nekoliko uvodnih minuta, kada je blaga prednost bila na strani Ljubljančana, ceo meč je protekao u sigurnom vođstvu ekipe Vlade Vukoičića. Već početkom druge četvrtine, Zvezda je stekla dvocifrenu prednost (26:16) i domaći se do kraja nisu značajnije rezultatski približili.

Igor Rakočević je bio najefikasniji sa 23 poena, Boris Savović je upisao 13 uz isto toliko uhvaćenih lopti, a kod domaćih donekle su se istakli Bejns sa 13 i Raniko sa poenom manje.

Zvezdi je ovo bila 11 pobeda uz pet poraza, dok Olimpija sada ima skor od osam trijumfa i isto toliko poraza.

Košarkaši Igokee zadržali su prvo mesto na tabeli Jadranske lige, pošto su danas na svom terenu pobedili Radnički iz Kragujevca sa 88:85.

Igokea je ubedljivo vodila u Aleksandrovcu, ali je onda proradio šut Radničkog u drugom poluvremenu, tako da su gosti postigli 12 trojki u drugom poluvremenu i izjednačili rezultat u finišu meča. Domaći tim je, međutim, bio siguran u penal završnici, čime je obezbedio trijumf.

Najbolji kod Radničkog bio je Aleksandar Ćapin sa 29 poena, Teriko Vajt je imao 13 poena, Sinovec je dao 12, a Borisov 10 poena. Branko Jorović predvodio je Igokeu sa 22 poena, Nebojša Joksimović ubacio je 20, a Miloš Komatina 12 poena.

Iznenađenje kola pripredio je Split koji je u gostima pobedio favorizovanu Cedevitu sa 75:72. Split je trijumfom u Zagrebu došao do sredine tabele, a Cedevita je sada sve dalje od završnog turnira regionalne lige.