0
Subota 19.01.2013.
22:57

Partizan ubedljiv protiv Budućnosti

Košarkaši Partizana su ubedljivom pobedom nad Budućnošću u "Pioniru" rezultatom 63:50 (18:11, 20:10, 11:14, 14:15), ponovo došli na deobu druge pozicije Jadranske lige sa Crvenom zvezdom.

Odlična partija završena zakucavanjem posle "aliupa" - Dru Gordon

Crno-beli su tako uspeli da iskoriste i anulirali bodovni zaostatak u odnosu na ''večitog rivala'' koji je večeras poražen od Igokee u Laktašima rezultatom 80:77.

Ekipa Duška Vujoševića savladala je Podgoričane rezultatom 63:50, što je dvanaesti trijumf Partizana u dosadašnjih osamnaest kola.

Domaći tim je ključnu prednost stekao u prvom poluvremenu. Posle prve četvrtine crno-beli su vodili sa 18:11, da bi do poluvremena razliku uvećali na 38:21. Gostima nije išao šut, što je uz dobru odbranu crno-belih i rezultiralo tako malim brojem poena gostiju posle prvih 20 minuta.

Beogradski tim je na početku treće četvrtine poveo sa 20 razlike (43:23), ali je tada praktično stao. Podgoričani su počeli da pogađaju iz igre, zaustavili su kontre domaćina i izbacili ga iz reketa. Budućnost je napravila seriju 8:0, a mogla je i više da priđe da je bila preciznija.

Partizan skoro pet minuta nije postigao koš u toj deonici, ali je zadržao osetniju
prednost zahvaljujući ranijem velikom vođstvu i raspoloženom kapitenu Lučiću.

Partizan je u finišu treće četvrtine iskoristio dva napada i u poslednjih 10 minuta ušao sa 14 poena prednosti (49:35), a onda je u završnoj deonici meča uspeo da održi ubedljivo vođstvo i mirno slavi, iako se Podgoričani nisu predavali do kraja.

Kapiten Vladimir Lučić predvodio je crno-bele sa 12 poena, a Gordon je upisao poen manje. U ekipi Budućnosti bolji od ostalih bio je Popović sa 16 poena, dok je Čedomir Vitkovac dodao devet.

Partizan nakon 18 utakmica zauzima treće mesto sa 12 pobeda, koliko ima i Zvezda koja je na drugom mestu, zbog bolje koš razlike. Igokea je prva sa dve pobede više od beogradskih rivala, dok su iza njih kragujevački Radnički, Budućnost, Cedevita i MZT Skoplje sa deset pobeda i osam poraza.