Nedelja 27.10.2013.
20:31 >> 22:32h
mozzartsport.com A

ABA liga: Terens Kinsi heroj Partizana u Skoplju!

Samo 48 sati posle veoma važne pobede nad Nanterom u Evroligi košarkaši Partizana su upisali još jedan zlata vredan trijumf, ovog puta u regionalnom takmičenju. Crno-beli su u prepunoj dvorani Boris Trajkovski u Skoplju uspeli da izađu na kraj sa veoma borbenom ekipom MZT i slavili su rezultatom 70:69, prenosi "Mocart sport".

Terens Kinsi

Od početka utakmice je bio primetan umor u redovima gostiju, ali su izabranici Duška Vujoševića uspeli da izađu na kraj sa protivničkim navijačima, ali i igračima Vlade Vukoičića, koji je očigledno jako dobro spremio svoje pulene, ali očigledno nedovoljno da se upiše velika pobeda!

U utakmici u kojoj su trojke odlučile pitanje pobednika, oba tima imala su očajan procenat van linije 6,75 (Partizan 7/24, MZT 9/24), a meč je odlučila i činjenica da su crno-beli u drugom poluvremenu broj izgubljenih lopti sveli na minimum, samo četiri. Poređenja radi, u prvih 20 minuta imali su čak deset! Veoma su falili poeni Lea Vestermana, koji je na parketu proveo svega pet minuta, ali su ostali igrači uspeli da nadoknade njegov izostanak.

Titulu apsolutnog heroja utakmice je poneo fenomenalni Terens Kinsi, koji je meč završio sa 26 poena, a ključni koš je dao sekund pre kraja! Kapiten Milosavljević je posle dva poena u prvom poluvremenu ubacio tri trojke u drugom delu igre i tako je kumovao pobedi, dok je Bogdan Bogdanović dao 11. Na drugoj strani Otašević je meč završio sa 16 poena, dok su Sinovec i vrlo raspoloženi Kostoski dali po 14 poena.

Partizan je u poslednjih deset minuta ušao sa četiri poena prednosti (55:51), što je samo najavilo paklenu završnicu meča. Domaćin je već u uvodnim minutima poslednjeg kvartala rešio da pokaže zube protivniku i sa tri vezane trojke (dve Kostoski i jednu Otašević) ponovo izjednačio rezultat (62:62), posle čega je Lučić doneo novi preokret na meču.

Milosavljević je trojkom u narednom napadu vratio nadu u redove crno-belih, međutim, ekspresan odgovor imao je Kostoski, koji je bio vrlo motivisan da odigra najbolju partiju baš protiv šampiona! Isti košarkaš doneo je četiri poena prednosti svom timu (69:65), ali je usledila serija Partizana za još jedan preoket, vredan velike pobede! Poeni Lovernja i Muslija najavili su potez koji će Beograđanima doneti pobedu. Bogdanović je krenuo na ulaz, uputio šut, lopta je zaigrala na obruču, a na pravom mestu našao se sjajni Kinsi, koji je loptu prikucao u koš i sekund i po pre kraja postavio konačan rezultat utakmice - 70:69.