0
Četvrtak 11.03.2010.
22:49

EL: Poraz i prolaz Partizana, sledi Makabi

Košarkaši Partizana plasirali su se u četvrtfinale Evrolige, iako su poraženi u Barseloni sa 82:64, a prolaz na "Final 4", crno-beli će pokušati da ostvare preko Makabija, koji je priredio iznenađenje pobedom nad Realom u Madridu 64:66, čime je osvojio prvo mesto u grupi i stekao prednost domaćeg terena.

Partizan je večeras poražen od Barselone rezultatom 82:64 (22:16, 14:14, 25:12, 21:22) u meču poslednjeg kola grupe E faze Top 16 najkvalitetnije evropskog klupskog takmičenja, ali kao drugoplasirani tim se ipak plasirao među osam najboljih ekipa.

Panatinaikos je ranije danas pobedio Marusi 82:79, pa je prvo mesto na tabeli osvojila Barselona sa pet pobeda i jednim porazom, Partizan je završio kao drugi sa tri pobede i tri poraza, dok su Panatinaikos i Marusi skupili po dva trijumfa i četiri neuspeha.

Grupa F koja ukršta sa Partizanovom imala je neočekivan rasplet, jer je Makabi kao gost u Madridu trijumfovao protiv Reala rezultatom 66:64, čime je poslao "kraljevski klub" pravo na Barselonu.

Prvo poluvreme meča u Barseloni prošlo je u prilično izjednačenoj igri, iako je ekipa trenera Duška Vujoševića povela sa 7:2. Domaćin je ipak uspostavio svoju igru i prvu četvrtinu završio je sa dve brze kontre za 22:16, dok je u drugoj četvrtini bilo izjednačeno 14:14.

Zanimljivo je bilo da je Mekejleb postigao koš sa sirenom na isteku vremena prvog poluvremena, koš sudije nisu priznale, a Vujošević nije tražio dodatno "pregledavanje snimka", a na semaforu je pisalo 36:30.

U drugom poluvremenu, Partizan je imao dosta izgubljenih lopti, a Barselona je brzom igrom u napadu to kažnjavala, što im je donelo prednost od 18 razlike, posle samo šest minuta igre. Do kraja obe ekipe su privele meč kraju, a domaćina je sačekala vest da će se boriti sa velikim španskim rivalom iz Madrida.

Navaro je sa 18 poena predvodio domaće, 13 je postigao Bazile, a Lorbek 11 koševa, dok su u Partizanu bolji od ostalih bili Roberts sa 14 poena, Marić sa 11 koševa i čak 14 skokova, ali i šest izgubljenih lopti, kao i Veseli sa deset postignutih poena.

"Ponosimo se time što smo jedini pobedili Barselonu, kao i time što smo sa novim timom i novim igračima ušli među osam najboljih klubova u Evropi“, rekao je trener Partizana Duško Vujošević posle meča.

U četvrtfinalu Evrolige sastaće se Makabi - Partizan, Barselona - Real, Olimpijakos - Prokom i CSKA - Kaha Laboral. Prednost domaćeg terena imaće Makabi, Barselona, Olimpijakos i CSKA.

Četvrtfinale Evrolige igra se na tri dobijena meča. Termini mečeva su 23, 25. i 30. mart. Eventualne četvrte i pet utakmice na programu su 1. i 7. aprila.

Blumental i Fišer srušili "kraljeve"
Košarkaši Makabija trijumfovali su u Madridu protiv Reala sa 66:64 (10:17, 11:14, 15:14, 30:19).

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Blumental i Fišer, koji su postigli po 13 poena. Kod domaćih, najbolji je bio Ljulj sa 14 poena, Marko Jarić je postigao samo tri poena i imao tri skoka uz jednu asistenciju za 25 minuta u igri. Novica Veličkovich nije ulazio u igru.

Prvo mesto na tabeli osvojio je Makabi sa četiri pobede i dva poraza, dok je Real drugi sa skorom sa po tri trijumfa i tri neuspeha.