Poklon za Pešića: Partizan ispustio +14!

Crno-beli u drugih 20 minuta poklekli na gostovanju Bajernu - 65:71.

Blistava igra iz prvog poluvremena nije bila dovoljna: Bogdan Bogdanović

Bajern - Partizan 71:65

(17:20, 17:22, 18:14, 14:9)

Bajern: Trutman 1, Haman 1, Šafarik 9, Tompson 15, Štajger 9, Benzing 2, Zipser -, Dilejni 12, Idbahi 6, Savović -, Tejlor -, Brajant 16.

Partizan: Tepić -, Lovernj 11, Dalo -, Milutinov 2, Milosavljević 2, Bogdanović 24 (5/11 za tri), Gagić 3, Musli 3, Šalić -, Andrić -, Kinsi 20 (7/12 za dva), Bezbradica -.

Drugo kolo – drugi poraz! I to kakav! Partizan je praktično poklonio oba boda Bajernu, na premijernom gostovanju TOP 16 faze Evrolige, pošto je u Mihnenu poklekao posle očajnog izudanja u drugom poluvremenu (65:71).

Mada su početkom treće deonice imali čak 14 poena viška,crno-beli su dozvolili ekipi Svetislava Pešića da iskoristi prazan hod na startu drugog poluvremena i očajna rešenja u završnici utakmice, pa se iz Bavarske vraćaju bez prvenca, koji su zaslužili igrom u prvih 20 minuta.

Tada je sve išlo na vodenicu Parnog valjka, koji je koristio zbunjenost domaćih igrača i zahvaljujući raspucanom Bogdanu Bogdanoviću nazidao osam poena prednosti. Bek srpskog prvaka leteo je terenom, blistao u napadačkim akcijama, pogodio četiri trojke i zaustavio se na 16 poena u toj deonici. Što je trebalo da bude pobednički impuls za ekipu Velimira Gašića, koji je četvrti put uzastopno vodio utakmicu u odsustvu bolesnog šefa struke Duška Vujoševića.

Bogdanovića su u prvom delu odlično pratili Lovernj i Kinsi, da bi početkom drugog poluvremena (najpre tri minuta nije bilo koša na obe strane), samo Amerikanac pogađao (vezao deset poena) i zahvaljujući njegovim hicima tim iz Humske stekao najubedljiviju prednost (52:38).

Nevolja za goste sadržana je u podatku da nisu imali trećeg raspoloženog igrača. Donekle je to bio Lovernj (11 poena), međutim, ako se tome doda i činjenica da je Bajern stekao prevagu u skoku (naročito ofanzivnom) i počeo da pogađa sa distance (razigrali se Brajant i Malkom Dilejni) bilo je jasno da se Partizanu crno piše.

Tračak nade za Gašićevu ekipu pojavio se kad je Bogdanović trojkom smanjio zaostatak na poen (65:66), ali su veliki broj izgubljenih lopti i loša odbrana, plus činjenica da je kapiten Dragan Milosavljević pogodio samo dva poena, koštali crno-bele poraza.

Narednu utakmicu u Evroligi košarkaši Partizana igraju protiv CSKA, 17. januara u Beogradskoj areni (20.45), dok Bajern ima dve pobede iz isto toliko utakmica.