mozzartsport.com A

ABA: Partizan pao u Zagrebu

Crno-beli su poraženi rezultatom 76:80, prenosi "Mocart sport".

Bogdan Bogdanović

Košarkaši Partizana su izgubili u Draženovom domu od Cibone rezultatom 80:76. Crno-beli su nošeni perfektnom igrom Bogdana Bogdanovića bili na korak od velikog preokreta u nastavku utakmice, ali su u poslednjim trenucima prelomili Blesingejm i Šarić.

Tok meča je potpuno promenjen već u četvrtom minutu, kada je zbog žestoke rasprave sa arbitrima isključen Duško Vujošević. Strateg crno-belih je bio nezadovoljan reakcijom sudija, koje su pri rezultatu 10:4 za Cibonu dosudile aut za domaći tim, a ne faul nad Bogdanom Bogdanovićem, pa je usledila burna reakcija, dve tehničke greške i isključenje.

Gosti su posle toga podigli nivo igre, uspeli su da dođu do izjednačenog rezultata, ali su ponovo posustali drugom periodu i dozvolili domaćinu da se rezultatski odlepe. Dva minuta pre kraja prvog poluvremena zbog prigovora sudijama tehničku grešku je zaradio i Bogdan Bogdanović, zbog čega ga je Gašić preselio na klupu za rezervne igrače.

Najbolji igrač crno-belih je imao dovoljno snage, ali i umeća da u nastavku krene u potpunu poteru za rivalom, ubacio je fenomenalna 32 poena, uhvatio je četiri lopte i zabeležio je pet asistencija. Ipak, sve to nije bilo dovoljno da se potpuno slomi otpor rivala jer su Šarić i Blesingejm pogodili nekoliko prelomnih poena u poslednjim trenucima ove utakmice.

Duel u Zagrebu je protekao u konstantnim provokacijama domaćih navijača, koji su često skandirali "Ubij Srbina", a u poslednjem minutu sa razglasa je puštena legendarna pesma Novih fosila "Za dobra stara vremena".