10
Subota 21.06.2014.
19:50 >> 22:52h

Partizanu 13. uzastopna titula!

Crno-beli ne daju tutulu! Partizan je pobedio Crvenu zvezdu 95:87 posle produžetaka, u četvrtom meču finala plej-ofa i tako ukupnim rezultatom 3:1 u pobedama osvojio 13. uzastopnu krunu. Fenomenalan je bio Bogdan Bogdanović koji je sa 36 poena bio najzaslužniji za trijumf crno-belih.

Fenomenalni Bogdan Bogdanović doneo je titulu Partizanu

Partizan je bio mnogo bolji, pribraniji u produžecima. Zvezda uzroke poraza treba da traži u katastrofalnom finišu susreta. Četiri minuta pre kraja, crveno-beli su imali vođstvo 67:60, ali su crno-beli serijom 10:0 uspeli da preokrenu. Produžetke Zvezdi je doneo Blažič, ali je Slovenac mogao i da reši pitanje pobednika, ali je njegov šut sa zvukom sirene završio u obruču. Pre toga se Bogdanović spetljao ispred koša Zvezde.

U produžecima, sjajan je bio kapiten Žofri Lovernj, koji je ispod koša gospodario. Kada je Gagić zakucao za plus pet Partizana, bilo je jasno da titula ostaje u crno-belom taboru.

Srpska košarkaška tragedija se zavšila. Partizan je osvojio novu titulu, ali neće igrati Evroligu, već je to pravo posle odustajanja Cibone, najverovatnije izborila Crvena zvezda.

45. minut - Lovernj za plus pet. Peta lična greška Bogdanovića. 46 sekundi do kraja. Gagić zakucava Zvezdu. Partizan je novi-stari šampion. Kraj 87:95.
44. minut - Poeni Bogdanovića. Greška Mitrovića. Bacanja za Bogdanovića. Trojka Nelsona.
43. minut - Smanjuje Lazić sa linije bacanja.
42. minut - Nesportska lična Lovernja. 3.44 do kraja. Partizan mnogo bolje otvorio u produžecima. Nelson smanjuje na plus četiri.
41. minut - Trojka Tepića. Smanjuje Lazić sa slobodnih bacanja. Lovernj koš, faul Marjanovića.
40. minut - Lovernj za plus tri Partizana. 56 sekundi do kraja. Serija Partizana 10:0. Poeni Nelsona i Bogdanovića. Trojka Blažiča, 26 sekundi do kraja, Partizan ima poslednji napad. Bogdanović se okliznuo, Blažič je imao šut za pobedu. Produžeci u Pioniru.
39. minut - Bogdanović sa linije bacanja za seriju 8:0 Partizana. Greška Mitrovića, lopta za Partizan. Još minut i po do kraja, Zvezda ima napad.
38. minut - Rastrazana igra oba tima. Drama u Pioniru.
37. minut - Tepić vraća Partizan u igru. Pavlović koš i faul Marjanovića.
36. minut - Prvi poeni Blažiča za plus sedam. Milutinov ima četvrtu ličnu grešku. Dženkins se vraća u igru. Tepić smanjuje sa linije bacanja.
35. minut - Raško Katić je završio utakmicu. Umesto njega Marjanović je na parketu.
34. minut - Katić za plus sedam. Pavlović postiže prvu trojku.
33. minut - 28 poena Bogdanovića. Trojka Simonovića za plus šest.
32. minut - Tepić smanjuje na minus tri. Katić na drugoj strani vraća Zvezdu na plus 5.
31. minut - Nelson za plus 3. Dva bacanja za Lazića. Najveća prednost Zvezde u dosadašnjem delu meča.
30. minut - Trojka Lazića. Treća lična greška Lazića, na liniji bacanja je Bogdanović. Vodi Zvezda 52:51 posle treće četvrtine. Tri bacanja je promašio Bogdanović.
29. minut  - Poeni Bogdanovića za novo vođstvo Partizana.
28. minut - Zakucavanje Katića, uz faul Lovernja.
27. minut -Siguran je Nelson sa linije bacanja, za minus 1. Tehnička greška Dragićevića zbog simuliranja. 16 poena Dženkinsa, najefeikasniji u Zvezdi.
26. minut - 21 poen Bogdanovića.
25. minut - Poeni Marjanovića za vođstvo Zvezde. 19 poena Bogdanovića, nova trojka.
24. minut - Poeni Marjanovića za novo izjednačenje.
23. minut - Bertrans pogađa trojku. I Gagić ima tri lične greške.
22. minut - Treća lična greška Pavlovića. Četiri poena Dženkinsa u nastavku.
20. minut - Poslednji napad u prvom poluvremenu za vođstvo imaće Zvezda. Kraj prvog poluvremena, 35:36.
19. minut - 16 poena Bogdanovića. Zakucavanje Marjanovića za minus 1.
18. minut - Gagić drugi put uzastopno zakucava. Tajm-aut Radonjića.
17. minut - Trojka Dragićevića.
16. minut - Sjajna "banana" Simonovića nad Gagićem.
15. minut - Četiti poena Pavlovića.
14. minut - Slab napad obe ekipe u drugoj četvrtini.
13. minut - Lovernj smanjuje na poen razlike.
11. minut - Poeni Nelsona, prvi u drugoj četvrtini.
10. minut - Simultanka Bogdanovića. Sjajni Luka Mitrovića u Zvezdi, postigao je osam poena dosad. Posle prve četvrtine 22:21 za Crvenu zvezdu.
9. minut - Bogdanović vraća trojku. 11 poena najboljeg igrača Partizana.
8. minut - Trojka Lazića.
7. minut - Mitrović za vođstvo Zvezde.Šest poena Mitrovića za Zvezdu.
6. minut - Osam poena Bogdanovića. Ni Blažič nije uspešan u čuvanju najboljeg igrača Partizana.
5. minut - Zakucavanje Marjanovića. Trojka Bogdanovića s druge strane posle izgubljene lopte Jake Blažiča. Ponovo Partizan bolje otvara utakmicu. Marjanović postiže poene pored Gagića.
4. minut - Druga lična greška Nelsona zbog faula nad Bogdanovićem.
2. minut - Prve poene postiže Lovernj. Dženkins otima loptu Bogdanoviću i u kontri izjednačuje.
1. minut - Prva dva napada Partizan nije iskoristio. Dženkins i Nelson u prvoj postavi.