1
Četvrtak 16.10.2014.
20:29 >> 23:30h

Vilijams i Bobi "zakucali" Galatasaraj

Fenomenalna igra crveno-belih za prvenac u Evroligi. U prvom kolu najjačeg klupskog takmičenja košarkaši Crvene zvezde pobedili su Galatasaraj 76:68 pred više od 20.000 gledalaca u "Kombank Areni". Briljirali su izabranici Dejana Radonjića i najavili berićetnu sezonu.

Dirigent Zvezdinog orkestra: Markus Vilijams (prvi zdesna), prva zvezda sprskog vicešampiona

Utakmicu karijere pružio je centar Beograđana Boban Marjanović, koji je gospodario pod oba koša. Zakucavao je, lupao "banane" i bio najzaslužniji za veliki trijumf crveno-belih. Rame uz Bobija bio je sjajni plejmejker Zvezde Markus Vilijams, koji je odlično asistirao, a kada je trebalo šutevima za tri poena razbijao je odbranu kluba iz Istanbula.

Odličnom odbranom crveno-beli su uspeli da zasutave prvu "violinu" gostiju Karlosa Aroja, koji je tek u drugom poluvremenu postigao prve poene. Jedini koji je pružio zadovoljavajuću partiju u redovima gostiju bio je Srbin Zoran Erceg.

Do sredine druge četvrtine vodila se izjednačena borba, a onda je na scenu stupio Jaka Blažič. Ljubimac "delija" sa nekoliko prodora i zakucavanja "razbudio" je Arenu i doneo sigurnost crveno-belima. Iz minuta u minut prednost je rasla do +16 (46:30) posle prvog poluvremena.

U nastavku, crveno-beli su nekoliko puta imali "žute minute", ali kada je trebalo bili su raspoloženi Vilijams i Marjanović. Mogla je Zvezda da slavi i sa ubedljivom razlikom, jer je na četirir minuta pre kraja imala +18, ali  je onda usledilo malo opuštanje domaćina za konačnih 76:68.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Boban Marjanović sa 22 poena, a dobro su ga pratili i Markus Vilijams sa 15 i Jaka Blažič sa 12 poena. U redovima Galatasaraja najbolji je bio Zoran Erceg sa 17 poena, a dvocifreni učinak jedino je još imao Pjetro Aradori, koji  je ubacio 11 poena.

Navijači Zvezde ispratili su svoje ljubimce ovacijama. U drugom kolu, naredne nedelje, Crvena zvezda gostuje Neptunasu.

40. minut - Kalinić promašuje dva bacanja. Mitrović stavlja tačku na pobedu Zvezde. Arojo smanjuje na -8. Još šest sekundi do kraja.
38. minut - Tri promašaja u jednom napadu Vilijamsa.
37. minut - 15 poena Zorana Ercega. Serija Galatasaraja 10:2.
36. minut - Neće Aroja, najboljeg košarkaša gostiju.
34. minut - I opet BOBIIIII, šou Zvezdinog centra. Prvi poeni Lazića za +18.
33. minut - Utakmica karijere Bobana Marjanovića.
32. minut - Treća trojka Vilijamsa.
31. minut - Zakucavanje Marjanovića. 18 poena sjajnog Zvezdinog centra.
30. minut - Mitrović za plus 15. Džavaji smanjuje na 13 - 60:47. Trojka Viljamsa uz zvuk sirene za +16 - 63:47.
29. minut - Poeni Vilijamsa i dodatno bacanje. Vraća Zvezda visoku porednost.
28. minut - Džavaji i Smit smanjuju na samo 9. opet "žuta minuta" Zvezde. Dangubić vraća dvocifrenu prednost.
27. minut - Serija Ercega 5:0. Smanjuje Galata na 52:39. Zvezda loša u napadu.
26. minut - 12 poena Blažiča za +18 - 52:34.
25. minut - Malo poena u trećoj četvrtini.Tajm-aut Atamana. Turcima ništa ne polazi od ruke. Crveno-beli malo "stegnuti" u nastavku, ali i dalje je velika prednost Beograđana.
24. minut - Odlična odbrana Zvezde.
23. minut - Marjanović opet zakucava. Kakva rampa Marjanovića. Utakmica karijere Zvezdinog centra.
22. minut -Smušena tri napada Zvezde na startu, ali ni Galatasaraj ne uspeva ništa da pogodi. Micov postiže prve pone u drugom poluvremenu.
20. minut - Prvi poeni Mitrovića za plu 16. Sjajna Zvezda. Imaće crveno-beli poslednji napad u prvom poluvremenu. Blažič nije uspeo da postigne trojku. Kraj prvog poluvremena. Velikih +16 Zvezde - 46:30.
18. minut - Fenomenalna igra Zvezde.
16. minut - 12 poena Marjanovića. Kalinić za +12 - 38:26.
15. minut - Kalinić povećava na +9 - 32:23. Sjajna igra Bobana Marjanovića. Vodi Zvezda 34:25.
14. minut - Poenima Marjanovića Zvezda ide na plu 8 - 31:23. Ataman traži tajm-aut.
13. minut - 10 poena sjajnog Jake Blažiča.
12. minut - Zvezda ima problema sa ofanzivnim skokom gostiju. Zakucavanje Cirbesa, pa Blažića. Zvezda u seriji.
11. minut - Poeni Cirbesa za 20:19.
10. minut - Italijan Pjetro Aradori "ubija" Zvezdu šutevima sa distance. Blažič prekida seriju Turaka od 12:0. Posle prve četvetine 20:17 za goste.
9. minut - Nastavlja se serija Galatasaraja, Radonjić traži tajm-aut. Zvezda tri minuta bez koša.
8. minut - Serija Turaka od 7:0 za 15:15.
7. minut - Prvi poeni Cirbesa.
5. minut - Bobi postiže poene za 13:6. Diominacija Zvezde na početku. Erceg postiže, već pet poena Srbina u dresu Galate.
4. minut - Prva trojka za Zvezdu, postiže Vilijams. Dženkisn povećava na 9:6. Zakucavanje Marjanoviča za plus 5 Zvezde.
2. minut - Pocijus postiže trojku. Poeni Dženkinsa, vodi Zvezda - 4:3. nova trojka Turaka, Erceg.
1. minut - Startna postava Zvezde je: Vilijams, Dženkins, Kalinić, Mitrović i Katić. Utakmica je počela. Prvi napad Galatasaraj nije iskoristio. Prvi poeni na utakmici postiže Marjanović.