1
Sreda 03.12.2014.
17:45 >> 19:59h

Evrokup: Hapoel u nastavku demolirao očajni Partizan

Ćao Evropo! Partizan je dva kola pre kraja Evrokupa izgubio šansu da se plasira u narednu rundu drugog po rangu evropskog takmičenja. Hapoel iz Jerusalima ubedljivo je slavio 83:64 (15:14, 20:23, 27:16, 21:11) u "Pioniru". Iako su razočarali, "grobari" su pulene Duška Vujoševića ispratili sa aplauzima i pesmom: "I kada ne budeš prvi ti...".

Odanost za "desetku": Grobari pokazali kako se bodri klub i kada gubi

Odlućujuća je bila treća četvrtina, koju su Izraleci ubedljivo dobili, odlepili se na dvocifrenu prednost, a u finišu dotukli crno-bele, koji su odigrali jednu od najlošijih mečeva u ovoj sezoni.

Nije imao svoje veče: Vanja Marinković

Dok je igrao Milan Mačvan, najefikasniji igrač utakmice sa 26 poena, Partizan je bio u igri. Krilnom centru crno-belih na momente šutevima za tri poena se priključio Mihajlo Andrić, ali to je bilo sve od crno-belih. Ostali nisu imali svoje veče.

Gosti su preko Džonsa i Kičena i u finišu Mensu Bonse koristili dekocentraciju i mnogo izgubljenih lopti crno-belih i na kraju Partizanu naneli težak poraz. U tim su se vratili Aleksandar Pavlović i Dragan Milosavljević, ali očekivano, nisu bili na svom nivou, tako da će biti potrebno vreme da se ova dvojica odličnih košarkaša vrate u ritam.

Nije u treningu: Aleksandar Pavlović

Nejfikasniji u domaćem timu bio je Milan Mačvan sa 26 poena, dok je 18 postigao Mihajlo Andrić. Hapoel je predvodio Džozef Džons sa 16. Posle osam kola, Partizana je "zakucan" za dno sa samo jednom pobedom. Pobede su ostvarili Krasni Oktobar i Asesoft, pa crno-beli više nemaju ni toretske šanse da se nađu među 32 najbolje ekipe u Evrokupu.

PROČTAJTE TOK UTAKMICE:

40. minuta - Kraj utakmice - Ubedljiva pobeda Hapoela 83:64.
39. minut - Trojka Halperina za plus 19 gostiju - 78:59. Bonsu zakucava Partizan.
37. minut - Razigra se Mnesu Bonsu, Partizan na kraju ubedljivo poražen. Raspad crno-belih.
36. minut - Partizan je izgubio već 15 lopti. Bonsu zakucava - 59:71.
35. minut - Trojka Mensu Bonsua za plus 12. Hapoel blizu pobede. Mačvan je postigao 26 poena dosad - 59:69.
34. minut - Malo poena u poslednjoj četvrtini. Mladi Vana Marinković nema sreće večeras, lopte mu izlaze iz koša. Tepić gubi loptu, Partizan sve dalje od preokreta.
33. minut - Tehnička greška Smita, prilika da Partizan smanji vođstvo gostiju.
31. minut - Kičen postiže trojku za plus 12 - 65:53. Andrić vraća trojku. Milutinov završio meč zbog pet ličnih grešaka.
30. minut - Dve kontre za Hapoel i već je 11 razlike - 62:51. Mačvan za 53:62, što je kraj treće četvrtine.
29. minut - Partizan slab sa linije bacanja. GeNtni za maskimalnh plus 9 gostiju - 60:51.
28. minut - 22 poena Mačvana, koji drži Partizan u igri.
27. minut - Kičen vraća trojku - 49:53. Smit opet za plus 6 - 55:49.
26. minut - Četvrta trojka Andrića za minus 1 Partizana, 49:50.
24. minut - Elijagu za plus 6 - 48:42 Hapoela. Mačvan prekida seriju gostiju.

23. minut - Prvi poeni Milosavljevića. Trojka Džonsa - 42:44. Raspoložen Džons, sedam poena na startu treće četvrtine.

22. minut - Kičen smanjuje na 40:39. Elijahu za seriju gostiju 6:0, 40:41.
21. minut - Treća trojka Andrića - 40:35. Smanjuje Džons.
20. minut - Dalo za 37:33. Pavlović promašuje zicer. Kičen postiže poena za 37:35. Kraj poluvremena. Koš razlike za Partizan.

19. minut - Gosti bez ijedne trojke. Partizan je postigao već četiri (po dve Mačvan i Andrić). Zakucavanje Daloa. Gagić dovodi crno-bele u novo vođstvo.

18. minut - 18 poena Milana Mačvana, za 31:31. Halperin sa linije bacanja za novo vođstvo Hapoela.
17. minut - Kičen opet dovodi Hapoel u vođstvo. Džons povećava vođstvo gostiju - 29:26. Druga trojka Andrića za izjednačenje - 29:29. Halperin vraća vođstvo gostiju.
16. minut - Andrić izvodi bacanja posle faula Rajta. Samo jedno je iskoristio bek crno-belih. Novi poeni Milana Mačvana.
15. minut - Poeni Rajta uz dodatno bacanje. Tehnička greška Vujoševića. Rajt siguran sa linije bacanja.
14. minut - Milan Mačvan sjajan, 14 poen.
13. minut - Trojka Mihajla Andrića - 21:16. Donte Smit smanjuje na 21:18.
11. minut - Mačvan postiže 12. poen - 16:15. Milenko Tepić postiže prve poene - 18:15.
10. minut - Donte Smit za 14:15. Kraj prve četvrtine - vođsvo gostiju 15:14.
9. minut - Deseti poen Mačvana za novo vođstvo Partizana - 14:13.
8. minut - Novi poeni Mačvana, uz faul Elijahua. Goste predvodi raspoloženi Džons, koji postiže poene uz faul Mačvana.
7. minut - U igri je Aleksandar Pavlović, koji je dobio ovacije "grobara". Džons smanjuje na 10:8.
6. minut - Rajt za 6:6. Četiri vezana poena Marinkovića.
5. minut - Druga trojka Mačvana, 6:4.
3. minut - Rastrzan početak meča. U startnoj postavi je opravljani kapiten Dragan Milosavljević. Džons postiže prve poene za goste.
2. minut - Trojka Milana Mačvana - 3:0.
1. minut - Utakmica je počela. Ovacije "Grobara" Aleksandru Pavloviću i Dragan Milosavljeviću.
"Pionir" je ispunjen do poslednjeg mesta. Pre početka utakmice minutom ćutanja odata je počast preminulom treneru Aci Petroviću.