0
Ponedeljak 15.12.2014.
20:54 >> 22:59h

ABA liga: Zvezda "na mišiće" slomila Igokeu

Uz "Tantalove muke" Crvena zvezda je pobedila Igokeu 76:71 u poslednjem meču 12. kola ABA lige i tako ostala neporažena i izjednačila rekord Olimpije iz 2001. godine. Gosti iz Aleksandrovca pružuli su žestok otpor domaćinu, ali u finišu četa Željka Lukajića nije imala snage da napravi podvig u "Pioniru".

Fonet/A. K.
Težak meč u "Pioniru": Branko Lazić, bek crveno-belih

Kada je poenima Branka Lazića, Zvezda povela u 27. minutu 62:47 mnogi su pomislili da će ovo biti nova laka pobeda lidera ABA lige, ali gosti iz Aleksandrovca nisu se predavali. Razigrali su se Bunić i Katnić i Igokea je opasno pretila Zvezdi.

U tim trenucima, crveno-beli su izgubili kompas u napadu. Bez ideje, izabranici Dejana Radonjića su promašili mnogo otvorenih šuteva. S druge strane, samopouzdanje gostiju je raslo, da bi kulminacija usledila u 36. minutu kada je Jorović trojko doveo Igokeu u vođstvo 69:67. "Pionir" je zanemeo...

Videvši da je vrag odneo šalu, trener Radonjić vraća u igru Marjanovića, koji je veći deo meča proveo na klupi. Zaigrali su crveno-beli jaku odbranu, ne dozvolivši gostima da do kraja susreta postignu koš iz igre. Sa linije slobodnih bacanja Lazić, Marjanović i Kalinić doneli su Zvezdi 12. trijumf u regionalnom takmičenju.

U finišu gosti su bili konfuzni, Dragović je promašio dva šuta za tri poena, jednom nisu uspeli da prebace loptu na Zvezdinu polovinu, a 20 sekundi pre kraja, košarkaši Igokee nisu ubacili loptu u igru za pet sekundi, pa su bodovi ostali u "Pioniru".

Nikola Kalinić je sa 13 poena bio najefikasniji, 12 je ubacio odlični Branko Lazić, dok je Luka Mitrović svih 10 poena ubacio u prvoj četvrtini Bunić je na drugoj strani ubacio 14, Živanović 12, a Katnić i Jorović po 11 poena.

Zvezda je bila oslabljena neigranjem Markusa Vilijamsa, koji je ceo meč presedeo na klupi zbog lakše povrede.

40. minut - Dragović promašuje, Zvezda blizu pobede. Još 20 sekundi do kraja, Igokea ima napad. Kraj utakmice, 76:71.
39. minut - Konfuzna igra košarkaša obe ekipe u finišu. Marjanović sa linije bacanje za 3, 74:71. Kalinić sa linije bacanja za +5 Zvezde, 76:71.
38. minut - Marjanović pogađa uz faul Bunića, 72:71.
37. minut - Novo vođstvo Igokee. Lazić raspoložen u finišu, 70:71.
36. minut - Branko Jorović postiže trojku, vodi Igokea 69:67. Lazić za izjednačnje, 69:69.
35. minut - Konačno poeni Zvezde, Marjanović zakucava, ali Bunić vraća izjednačenje, 66:66.
34. minut - Zvezda izgubila kompas u poslednjoj četvrtini.
33. minut - Bunić za izjadnačenje, 64:64.
32. minut - Opuštanje Zvezde kažnjava Katnić sa pet vezanih poena, 64:62.

30. minut - Trojka Živanovića, samo sedam poena razlike za Zvezdu, 64:57. Jović pogodio neverovatan koš sa svoje polovine, ali je vreme isteklo. Kraj treće ćetvrtine, 64:57 za domaćina.

29. minut - Serija gostiju 5:0, za 64:54.
27. minut - Trojka Jake Blažiča za maksimalnih 60:47.
26. minut - Raspoložen je Kalinić, njegovih devet poena. S druge strane odličan i Dragović, 55:47.
24. minut - Branko Lazić vraća +10 za Zvezdu trojkom. Pet uzastopnih poena Lazića.
22. minut - Jorović smanjuje prednost Zvezde - 45:38.
21.  minut - Branko Lazić postiže prve poene u nastavku susreta, 45:33.
20. minut - Posle prvog poluvremena, Zvezda u Pioniru vodi 43:33.
19. minut - Dženkins povećava na +12, 43:31.
17. minut - Dženkins odličan u prodoru, koš i faul. Serija 11:1 crveno-belih, za +10, 41:31.

15. minut - Kalinić izjednačuje, 28:28. Zakucavanje Kalinića za novo vođstvo domaćina. Trojka Jovića, 33:30. Nova trojka crveno-belih, Tejić je precizan, 36:30. Domaćin se odlepio.

14. minut - Fenomenalno zakucavanje Džonsa uz faul Tejića. Gosti se ne daju, 26:26. Vodi Igokea, 26:28.

13. minut - Sjajno zakucavanje Bunića, 26:23.
11. minut - Prvi poeni Stefana Jovića, 22:19. Cirbes pogađa.
10. minut - Gosti se ne predaju, Katnić za 19:17.  Drenovac izjednačuje, 19:19. Cirbes sa linije slobodnih bacanja postiže poen za konačnoh 20:19 posle prve četvrtine. Luka Mitrović najefikasniji sa 10 poena.
9. minut - Živanović postiže drugui trojku za Igokeu, 18:15.
8. minut - Deset vezanih poena Mitrovića. Zvezda vodi 18:12.
7. minut - Raspoloženi Mitrović, domaćin vodi 11:9.
6. minut - Luka Mitrović je postigao trojku za izednačnje, 7:7.
5. minut - Posle dugo vremena poeni za Zvezdu. Lazić za 4:7.
4. minut - Bolji početak meča gostiju. Serija 7:0 gostiju iz Aleksandrovca.
2. minut - Bunić postiže prve poene za goste. Džons je uvacio trojku, vodi Igokea 5:2.
1. minut - Utakmica je počela. Dangubić je ubacio prve poene - 2:0. Nikoa Rebić je prvi put u sezoni u startnoj postavi Crvene zvezde.