1
Četvrtak 29.01.2015.
20:18 >> 23:26h

To je prava Zvezda: Crveno-beli demolirali Albu!

To je ona Zvezda iz prve faze Evrolige! Tek u petom kolu Top 16, crveno-beli su ostvarili prvi trijumf. U grotlu "Pionira" pala je berlinska Alba - 86:69. Izabranici Dejana Radonjića pružili su najbolju partiju u ovoj godini i nagovestili da se ne predaju u borbi za prva četiri mesta koja vode u narednu rundu najjačeg klupskog takmičenja.

Fonet/A. K.
"Delije" dočekale u Top 16 pravog Čarlsa Dženkinsa

Na krilima fenomenalne podrške 7.000 "delija" crveno-beli su veći deo meča odigrali kao u transu. Od starta susreta, Vilijams i drugovi nametnuli su svoj tempo igre. Krajem prve i početkom druge četvrtine, Zvezda se odlepila na dvocifrenu prednost koju nije ispuštala do kraja susreta. Sjajnu rolu u tim trenucima odigrao je Stefan Jović, koji je sa sedam vezanih poena digao "Pionir" na noge. "Legija stranaca" iz Berlina od početnog šoka nije mogla da se oporavi.

Crveno-beli su iz minuta u minut povećavali prednost koja je je sredinom druge četvrtine iznosila i +20 (40:20). Marjanović je bio dominantan ispod obruča, Vilijms sjajno razigravao saigrače, Kalinić i Lazić pogađali kada je trebalo, Dženkins je ušao u ritam, i Berlinci su bili demolirani.

U finišu došlo je do malog opuštanja čete Dejana Radonjića, ali je Lazić trojkom uz zvuk sirene doneo Zvezdi +17 i nadu da nije rekla poslednju reč kada je plasman u četvrtfinale Evrolige. "Idemo dalje, idemo dalje", odjekivalo je "Pionirom". Navijači su bili šesti igrač crveno-belima, koji sa mnogo samopouzdanja dočekuju duel nardene nedelje sa Žalgirisom.

Zanimljivo,  dvojica aktera meča su proslavila rođendan - Majk Cirbes 25, a Saša Obradović 46.

CRVENA ZVEZDA: Vilijams 7 (10 as), Rebić, Dangubić 9, Mitrović 6, Lazić 10, Blažič 6, Kalinić 9, Marjanović 17 (12 sk), Tejić, Dženkins 12, Jović 9, Cirbes 1.

ALBA: Gifi 3, King 5, Vargas 6, Banić 8, Reding 9, Stojanovski,  Renfro 6, Hemonds 11, Meklin 14, Radošević 7.

40. minut - Lazić uz zvuk sirene pogađa trojku, KRAJ 86:69.
39. minut - Malo opuštanje domaćina, 81:64. Zakucavanje Mitrovića, 83:64.
37. minut - Marjanović vraća Zvezdu na +23, 81:58.
35. minut - Raspoložen Dženkins u posledjoj četvrtini, Zvezda na +23.
34. minut - Dženkins dvocifren, 10 poena "Đenke", 72:51. Zvezda korača ka prvom trijumfu u Top 16. Marjanović zakucava, 74:53. Trojka Kalinića za 77:53.
33. minut - Dangubić je pokušao da zakuca preko Redinga, ali ga je Amerikanac faulirao. Siguran je bek Zvezde sa linije slobodnih bacanja, 70:51.
31. minut - Dženkins pogađa za 66:47. Četiri vezana poena Dženkinsa. Ne da Zvezda visoku prednost.
30. minut - Tehnička greška Vargasa zbog simuliranje. Kraj treće četvrtine - Zvezda vodi 64:47.
29. minut - Kalinić na liniji slobodnih bacanja. Sigurno je krilo Zvezde, 63:45.
28. minut - Marko Banić smanjuje prednost Zvezde, 59:42. Greška Blažič,a kažnjava to Vargas trojkom. Alba se primakla na samo 14 poena razlike, 59:45. Pre dva minuta je bilo +22 za domaćina. Dangubić prekida seriju Albe, 61:45.
26. minut - Nekoliko praznih minuta Zvezde u napadu, ali ni gosti nisu ništa bolji. Trojka Kalinića, maksimalnih +22, 59:37.
24. minut - Šest poena Jake Blažiča, 56:35. Zvezda sigurnom igrom karača ka prvom trijumfu u Top 16.
23. minut - Meklin smanjuje na 54:35.
22. minut - Dženkins u kontri vraća Zvezdu na +18, 51:33. Trojka Lazića za maksimalnih +21, 54:33.
21. minut - Meklin postiže prve poene u nastavku, 47:31. Marjanović siguran sa linije bacanja, 49:31.
20. minut - Kraj prvog poluvremena, 47:29 za Zvezdu.
19. minut - Marjanović postiže deveti poen, 45:29. Novi poeni Marjanovića, Zvezda na +18, 47:29.
18. minut - Reding postiže trojku, mini serija Albe 5:0. Samo +13 za Zvezdu, 42:29. Marjanović pogađa jedno bacanje, 43:29.
17. minut - Marjanović siguran sa linije bacanja, njegovih šest poena, 42:24.
16. minut - Renfro prekida seriju crveno-belih, 40:22. Banić siguran sa linije slobodnih bacanja, 40:24.
15. minut - Zvezda u transu, serija 9:0. Cirbes za 38:20. Poeni Lazića, Zvezda na +20, 40:20.
14. minut - Vilijams postiže trojku, najveća prednost domaćina, 33:20. Fenomenalna igra izabranika Dejana Radonjića. Blažič povećava prednost, 35:20. Lazić zakucava, 37:20. Rapsodija Zvezde.
13. minut - I Kalinić se upisao u listu strelaca, 30:20.

12. minut - Jović u seriji, sedam uzastopnih poena pleja Zvezde.

11. minut - King pogađa trojku za Albu, 22:15. Jović pogađa, četvrti poen pleja Zvezde, 24:15.
10. minut - Jović za +10, 20:12. Radošević smanjuje na 20:12. Blažić uz zvuk sirenu za 22:12 posle prve četvtine.
9. minut - Marjanović faul i koš, 18:10. Odlična Zvezda u prvoj četvrtini.
8. minut - Meklin smanjuje na 13:10. Mitrović uzvraća, 15:10.
7. minut - Odlična igra Zvezde u odbrani. Nemci samo šest poena. Sjajna atmosfera u "hramu košarke". Planić smanjuje na 13:8.
6. minut - Trojka Vilijamsa, 13:6 za Zvezdu.

5. minut - Dobar početak Zvezde, 9:4 za crveno-bele u grotlu "Pionira".

3. minut - Mitrović povećava na 7:4.

2. minut - Dangubić je postigao svih pet poena Zvezde, 5:4.
1. minut - Utakmica je počela.

Kada je nekoliko minuta pre početka utakmica izašao na parket "Pionira", Saša Obradović je dobio ovacije "delija". Nije uspeo da sakrije emocije, pa je trener Albe pustio i suze. Legenda Crvene zvezde je dobila crveno-beli dres sa brojem 6, a poklon mu je uručio Nebojša Ilić, saigrač iz šampionskih dana Crvene zvezde.

Pola sata pre početka utakmice, beogradski ham košarke je pun.