0
Nedelja 19.04.2015.
20:26 >> 01:20h

Vilijams odveo Zvezdu u Evroligu!

Crvena zvezda će treću sezonu uzastopno da igra Evroligu. U četvrtom polufinalnom meču ABA lige, crveno-beli su pobedili Partizan 81:73 i ukupnim rezultatom 3:1 izborili učešče u najjačem klupskog takmičenja.

Tanjug
Košarkaši Crvene zvezde posle 21 godinu dobili seriju protiv Partizana

Junak pobede crveno-belih je fenomenalni Markus Vilijams, koji je u finišu treće četvrtine i u prvoj polovini poslednje deonice meča igrao simultanku sa odbranom Partizana. U tim trenucima, američki plej je ubacio 17 uzastopnih poena za Zvezdu. Njemu uz rame bili su odlični Nikola Kalinić, Čarls Dženkins i Luka Mitrović.

S druge strane, kod crno-belih najbolji je bio Edo Murić, koji je nekoliko puta vraćao crno-bele u život, ali njegova najbolja utakmice sezone nije bila dovoljno četi Duška Vujoševića. Klub iz Humske tako i drugu godinu zaredom neće igrati Evroligu. Osim u prvoj četvrtini, kada je Partizan imao +10 (21:11), u ostalom toku meča, Zvezda je kontrolisala igru i rezultat.

Zvezda slavi, a Partizanu predstoji turbulentni period, pre svega kako da finansijski oporavi klub. Crveno-beli će čekati sredu kada će u Podgorici da dobiju rivala u borbi za trofej u regionalnom takmičenju.

40. minut - Dženkins siguran sa linije slobodnih bacanja, 70:78. Gotovo je. Zvezda je u Evroligi i finale ABA lige.
39. minut - Konfuzan napad Partizana, Zvezda blizu pobede.
38. minut - Marjanović hvata loptu pod košem. Zvezda na pragu Evrolige, 68:77. Luka Mitrović je dobio petu ličnu grešku. Tepić smanjuje 70:77.
37. minut - Tepić pogađa, 68:73. Drama u najavi. Akojon promašuje oba bacanja. Bobi zakucava, 68:75.
36. minut - Kapiten Milosavljević je dobio pet ličnih grešaka. 17 uzastopnih poena Vilijamsa za Zvezdu.
35. minut - Milutunov ima tri lične greške, Mačvan ima četiri. Vilijams nastavlja seriju, 15 vezanih poena, 64:71. Milutinov smanjuje, 66:71.
34. minut - Mačvan pogađa uz faul Cirbesa, 64:69.
33. minut - Nekoliko promašenih napada sa obe strane. Trojka Vilijamsa. 13 poena uzastopnih Zvezde delo je pleja crveno-belih.
32. minut - Milutinov smanjuje na 62:66.
31. minut - Mitrović ima tri lične greške. Murić raspoložen, 60:64. Već 25 poena. Vilijams u seriji, 10 uzastopnih poena, 60:66.
30. minut - Mačvan ima tri lične greške, Vilijams ima tri slobodna bacanja. Uspešan je Zvezdin Amerikanac, 55:61. Simultanka Vilijamsa, šest vezanih poena, 55:64. Murić vraća trojku, 58:64.
28. minut - Milutinov promašuje tri slobodna bacanja, 53:56. Prvi poeni Marinkovića, 55:56.
27. minut - Trojka Dženkinsa, 49:52. Murić vraća trojku, 52:52. Mitrović siguran sa linije bacanja, 52:54. Zakucavanje Mitrovića, 52:56.
26. minut - Murić drži Partizan, 46:49. Tehnička greška Kalinića, Pavlović se upisuje u listu strelaca, 49:49.
25. minut - Dženkins pogađa sa linije bacanja, ne da Zvezda vođstvo 44:47. Poeni Marjanovića, Zvezda na +5, 49:44.
24. minut - Akojon je dobio četvrtu ličnu grešku. Trojka Kalinića, 41:45. Milosavljević vraća trojku, 44:45.
23. minut - Zvezda ispunila bonus posle samo dva minuta. Sjajan ulaz Mitrovića, 39:42. Murić drži Partizan, sjajna igra Slovenca u dresu Partizana, 41:42.
22. minut - Prvi poeni u nastavku Luke Mitrovića, 36:40. Murić smanjuje trojkom, 39:40.
21. minut - Počela je treća četvrtina.
20. minut - Mitrović siguran sa linije slobodnih bacanja, 32:35. Akojon postiže prve poene sa linije slbodnih bacanja, 34:35.  Trojka Stefana Jovića, 34:38. Murić za 36:38. Kraj prvog poluvremena.
19. minut - Kalinić za prvo vođstvo Zvezde - 32:33. Trojka reprezentativca Srbije posle promašena četiri bacanja.
18. minut - Pavlović već ima tri lične greške. Očajna igra beka Partizana.
17. minut - Posle četiri minuta poeni Partizana, Milan Mačvan je siguran, 30:28. Jović poentira, 30:30.
16. minut - Nekoliko loših napada na obe strane. Marjanović prekida seriju promašaja i sa slobodnih bacanja Zvezdu dovodi do prvog izjednačenja na meču.
13. minut - Milutinov vezuje četiri poena, Partizan vodi 28:24. Raspoložen Čarls Dženkins, 28:26.
12. minut - Milutinov pogađa, 26:22. Kalinić pogađa ispod koša, 26:24.
10. minut - Dženkins je vezao osam poena. Zvezda na samo minus 2. Bezbradica sjajan ispod koša, 24:19. Trojka Kalinića za 24:22. Kraj prve četvrtine.
9. minut - Dženkins vraća Zvezdu, 21:16. Pavlović je već napravio dva faula. Nervozan bek crno-belih. Mini serija gostiju 5:0. Kalinić promašuje oba bacanja.
8. minut - Murić već šest poena, 18:11. Partizan ide na +10 posle trojke Tepića, 21:11.
7. minut - Novi poeni Marjanovića, Zvezda smanjuje, 14:9.
6. minut - Poeni Marjanovića, 12:7. Mačvan se upisuje u strelce, 14:7.
5. minut - Novi poeni Murića, 10:5. Milosavljević vodi Partizan, 12:5.
4. minut - Trojka Dangubića, 6:5. Murić postiže poene, 8:5 za Partizan.
3. minut - Prvi poeni za Zvezdu, Vilijams, 6:2.

2. minut - Novi poeni Milosavljevića, bolji početak Partizan 4:0. Milutinov za 6:0. Dejan Radonjić već posle dva minuta morao je da zatraži tajm-aut.

1. minut - Utakmica je počela. Prvi poeni Milosavljevića, 2:0.