0
Četvrtak 14.01.2016.
19:55 >> 22:42h

Brejk u Atini: Crveno-beli zgazili PAO

Iznenađenje u dvorani "OAKA". Crvena zvezda je ostvarila prvi trijumf u Top 16 fazi Evrolige, pošto je u Atini pobedila Panatinaikos 74:63.

Tanjug
Marko Simonović i Stefan Jović slavili na teškom gostovanju u Atini (Foto: Arhiva)

Tokom svih 40 minuta, crveno-beli su bili bolji rival. Domaćin uspavan, katastrofalan u šutu, bez raspoloženog igrača. U sivilo "zelenih" utopili su se i navijači, koji su stvorili mlaku atmosferu u "OAKA".

Zvezda je odlučujuću prednost stvorila početkom drugog poluvremena, kada je serijom 6:0 stigla do +10 - 44:34. Odlični su bili centri Majk Cirbes i Vladimir Štimac, koji je imao problema sa slobodnim bacanjima (iskoristio samo jedno od 6). Krajem treće četvrtine sa pet vezanih poena Vasilije Micić je odlepio Zvezdu. Kada je Guduruć u kontri zakucao za +11 - 59:48 moglo je da se nagovesti da će četa Dejana Radonjića, posle dva poraza, konačno da slavi u Top 16 fazi Evrolige.

Redosled Grupe E: Fenerbahče 3-0, Lokomotiva i Unikaha 2-1, Anadolu Efes 1-1, Crvena zvezda, Panatinaikos i Cedevita po 1-2, Darušafaka 0-2.

Mlaki domaćini nijednog trenutka nisu pripretili, a tačku na trijumf gostiju stavio je Branko Lazić trojkom za 64:53, tri minuta pre kraja. U finišu, kod domaćina se razigrao Džejms Gist, ali to je bilo samo ublažavanje poraza.

PANATINAIKOS: Pavlović, Karalampulos, Janković 3, Focis, Raduljica 12, Feldin 12, Dijamantidis 5, Gist 15, Kalates 7, Papajanos 4, Lunzis, Kuzmić 5.

CRVENA ZVEZDA: Kinsi 9, Rebić, Dangubić 6, Lazić 11, Simanić, Micić 5, Simonović 5, Gudurić 2, Jović 9, Miler 4, Cirbes 12, Štimac 11.

40. minut - Gist raspoložen u finišu - 61:71. Zvezda slavi prvi trijumf u Top 16 fazi. Kinsi stavlja tačku na pobedu - 61:73. Kraj 63:74.
39. minut - Štimac konačno pogaša sa linije bacanja. Gist smnajuje - 58:67. Lazić pogađa sa liniej slobodnih bacanja - 58:69. Cirbes za +13 - 71:58. Gotovo je, Zvezda je pobedila.
38. minut - Gist smanjuje posle nesportske lične greške Jovića - 54:66. Opet Gist - 56:66.
37. minut - Trojka Lazića - 53:64. Zvezda na korak do pobede. Kinsi povećava vođstvo Zvezda sa linije slobodnih bacanja - 53:66.
36. minut - Štimac promašuje četiri uzastopna bacanja i daje nadu domaćinima. Dijamantidis takođe promašuje dva bacanja.
34. minut - Raduljica zakucava, 53:61. Cirbes ima četiri lične greške.
33. minut - Feldin pogađa trojku - 51:59. Simonović pogađa - 51:61.
31. minut - Trojka Micića - 48:57. Gudurić u kontri zakuacava, najveće vođstvo Zvezde +11 - 59.48.
30. minut - Poeni Micića, posle tri četvrtine, vodi Zvezda 54:48.
29. minut - Novi poen Raduljice - 48:50. Štimac uzvraća - 48:52.
27. minut - Raduljica sa četiri vezana poena vraća PAO u igru - 44:48.
26. minut - Zvezda ne da vođstvo, poeni Kinsija - 40:48.
25. minut - Prvi poen Milera iz igre. Đorđević mora da traži tajm-aut.
24. minut - Zvezda se serijom 6:0 odlepila na +10 - 44:34. Fledin prekida seriju Zvezde - 36:44.
20. minut - Posle prvog poluvremena, Zvezda vodi 38:34.
19. minut - Devet poena Cirbesa - 30:33. Zakucavanje Dangubića - 30:35. Kinsi pogađa 30:37.
18. minut - Cirbes sjajan u poslednjih nekoliko minuta - 28:31. Gist smanjuje - 30:31.

17. minut - Feldin u seriji - 28:26. Miler postiže prve poena sa linije slobodnih bacanja - 28:28. Cirbes - 28:30.

16. minut - Cirbes pogađa prvi put - 21:24. Kuzmić pogađa uz faul - 24:24. Novi poen Cribesa, ovaj put sa linije slobodnih bacanja - 24:25. Fledin poentira - 26:25.
15. minut - Trojka Marka Simonovića - 19:22. Kalates smanjuje posle kontre - 21:22. Neizvesno u "OAKA".
14. minut - Gosti u bonusu, Dijamantidis pogađa sa linije bacanja - 19:19.
13. minut - Trojka Branka Lazića, najrapsoloženiji u timu Zvezde - 17:19. Đorđević traži tajm-aut.
11. minut - Janković pogađa trojku - 17:16.
10. minut - Štimac za +4 Zvezde, 16:12. Papajanis zakucava. Posle prve četvrtine - 14:16.
9. minut - Uzvratio je Dijamantidis - 12:11. Lazić postiže poene, uz faul Raduljice - 12:14. I Raduljica ima dve lične greške.
8. minut - Četvrti poen Dangubića - 8:8. Prva trojka na meču - Jović - 9:11.
7. minut - Prvi poeni Štimca - 6:6. Kalates - 8:6.
6. minut - Uspavanka na početku meča. Za pet minuta samo šest poena. Dangubić izjednačuje - 4:4. Cirbes već ima dve lične greške. Prvi poeni Raduljice - 6:4.
4. minut - Loš početak oba tima.
3. minut - Kinsi postiže prve poene za Zvezdu - 4:2.
1. minut - Utakmica u Atini je počela. "OAKA" je dobro popunjena, ali je atmosfera na početku meča mlaka. Prva petorka Zvezde: Jović, Kinsi, Dangubić, Miler i Cirbes. Gist postiže prve poene na meču - 2:0. I Kuzmić se upisuje u listu strelaca - 4:0.