0
Petak 03.02.2017.
20:13 >> 22:54h

Efes prekinuo crveno-belu bajku u Evroligi

I to je moralo da se desi! Crveno-beli su prekinuli seriju od sedam uzastopnih pobeda u Evroligi. U "Pioniru" opet je bio koban Anadolu Efes, koji je slavio lako - 86:72. Četa Dejana Radonjića nije imala svežinu, umor je stigao domaćina, što su iskusni i razigrani gosti iz Istanbula iskoristili i zakomplikovali situaciju u borbi srpskog i regionalnog šampiona za Top 8.

Tanjug
Kraj pobedničke serije: Čarls Dženkins, Marko Gudurić i Marko Simonović

Sa povređenim Jovićem, koji nije igrao u drugih 20 minuta, a koji je bio vidno nespreman i kada je igrao u prvom poluvremenu, sa rovitim Kuzmićem, crveno-beli nisu mogli više. Uz to, gosti su verovatno odigrali najbolji meč sezone, pa je poraz Zvezde bio neminovan.

CRVENA ZVEZDA 72: Volters 12, Tompson, Mitrović 6, Lazić 1, Dobrić, Simonović 17, Rakićević, Dženkins 13, Gudurić 5, Jović 2, Kuzmić 4, Bjelica 12.

ANADOLU EFES 86: Tomas 17, Hanekat 2, Balbaj, Braun 20, Osman 6, Gejik, Grendžer 6, Ertel 12, Mutaf, Brendon 3, Danston 16, Kirk 4.

Posle trojke Simonovića za vođstvo 34:30 sredinom druge četvrtine, krenula su kola nizbrod po crveno-bele. "Pivari" na krilima Danstona, Brauna i Ertela napravili seriju 15:0. Početkom treće četvrtine, gosti su vodili i 18 poena razlike.

Ipak, crveno-beli su predvođeni odličnim Čarlsom Dženkinsom stigli na samo minus 6 krajem treće četvrtine. Onda Simonović gubi loptu, Braun u kontri postiže poene uz faul i tu je bio kraja nadanja domaćina.

Početkom poslednje deonice meča, razigrao se Dešon Tomas, koji je sa tri trojke razbio odbranu crveno-belih. Ipak, na kraju, navijači su ovacijama pozdravili izabranike Dejana Radonjića, koji imaju pravo na loš dan posle fantastičnog januara.

Sledeće nedelje, crveno-beli putuju u Moskvu na megdan šampionu Evrope, CSKA.

40. minut - Kraj - 72:86.
38. minut - Posle sedam vezanih pobeda, pala je i Zvezda i do kad se najmanje očekivalo.
36. minut - Četvrta trojka nezadrživog Dešona Tomasa - 59:79.
34. minut - Konačno, trojka Gudurića - 57:76.
33. minut - Trojka Tomasa - gosti na maksimalnih +20 - 73:53. Nova trojka Tomasa - 55:76.
32. minut - Osman čini se stavlja tačku na meč trojkom - 52:68.
31. minut - Tomas pogađa ispod koša - 52:63. Braun iz odbitka pogađa - 52:65.
ČETVRTA ČETVRTINA
30. minut - Neće šut Simonovića, propuštena prilika za proključak. Kraj treće četvrtine - 52:61.
29. minut - Braun koš i faul, prekinuta serija crveno-belih - 50:59. Dženkins ima četiri lične greške.
28. minut - Poeni Voltersa - 48:56. Zvezda se vraća granitnom odbranom. Dženkins koši faul, samo minus 6, apre nekoliko minuta je bilo -18.
27. minut - Simonovića neće šut, crveno-beli su mogli da spuste razliku ispod 10 - 46:56.
25. minut - Mitrović zakucava, serija 6:0 crveno-belih - 44:56.
24. minut - Četiri vezana poena Dženkinsa - 42:56.
22. minut - Očekivao se odgovro Zvezde, ali gosti su silovit krenuli serijom 7:0. Efes ima čak 18 poena prednosti - 54:36. Teško će Zvezda da se vrati. Jović nije spreman, fali kreativnost u napadu.
21. minut - Danston pogađa, +13 za goste. Ertel pogađa trojku - 36:52.
TREĆA ČETVRTINA
20. minut - Braun, 15:0 serija Efesa - 34:45. Simonović prekida seriju gostiju sa linije slobodnih bacanja - 36:45. Jović je promašio sva četiri slobodna bacanja. Gosti realizovali poslednji napad, Braun sjajan. Posle druge četvrtine - 36:47.
19. minut - Danston opet pogađa uz faul - 34:38. Ertel oduzuima loptu Joviću, serija 10:0 gostiju. Trojka Pola, 13:0 serija gostiju - 34:43.
18. minut - Danston koš i faul, Efes opet vodi - 34:35.
16. minut - Prva trojka Simonovića - 34:30. Perasović mora da zatraži tajm-aut. Braun pogađa  -34:32.
15. minut - Dženkins raspoložen, drži domaćina u vođstvo. Druga trojka Grendžera, vodi Efes, ali ne zadugo, Kuzmić zakucava - 31:30.

14. minut - Marko Gudurić nikako da uđe u formu, dve prodate lopte, gosti stižu do izjednačenje posle zakucavanja Danstona - 27:27.

13. minut  - Prva trojka Zvezde, Dženkins pogađa - 27:23. Ertel raspoložen - 27:25.
12. minut - Ertel je uneo živost u napad gostiju - 22:21. Volters odličnoi menja Jovića, Zvezda ne da vođstvo - 24:21.
DRUGA ČETVRTINA
10. minut - Posle prve četvrtine, Zvezda vodi 20:16.
9. minut - Hanikat smanjuju - 16:12.
8. minut - Bjelica povećava prednost - 14:10. Simonović odlično prodira, najveća prednost domaćina - 16:10.
6. minut - Grendžer prekida seriju crveno-belih trojkom - 11:10.
5. minut - Prvo vođstvo Zvezde, dobar prodor Jovića - 8:7. Serija crveno-belih 5:0, Simonović siguran jednom sa linije slobodnih bacanja - 9:7. Agresivna odbrana crveno-belih.
3. minut - Gosti vode 7:4. Prvi poeni Marka Simonovića - 6:7.

U "Pionir" su stigli Dejan Savić, zlatni selektor vaterpolista Srbije i kormilar rukometne reprezentacije Slovenije, Veselin Vujović. Obojica su dobila ovacije od "delija" u "hramu srpske košarke.