Petak 26.11.2010.
23:13
Mondo, Vestionline A

Crveno-beli iznenadili Hemofarm

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su u 9. kolu NLB lige Hemofarm sa 77:73 (22:17, 24:13, 14:24, 17:19).

Zvezda, koja trenutno zauzima poslednje mesto na tabeli, pobedila je vodeću ekipu NLB lige i tako stigla do druge pobede u regionalnom takmičenju.

Nezaustavljiv u meču sa Hemofarmom: Rikardo Marš (foto: arhiva)

Najefikasniji u redovima ''crveno-belih'' bio je Rikardo Marš sa 18 poena, dok su se u ekipi Hemofarma istakli Milan Mačvan i Miljan Pavković sa po 17 poena.

Tim Mihajla Uvalina i dalje je na začelju tabele, ali sada sa istim skorom (2-7), kao i Zadar, koji je na svom parketu izgubio od Krke rezultatom 100:94. Prvak Slovenije tako je sustigao vodeći Hemofarm (6-3), a još četiri tima u subotu će imati šansu da im se pridruže na deobi prvog mesta.

Hemofarm je poveo samo na početku meča, a onda su igrači Crvena zvezde zaigrali angažovanije i poveli 18:8. Gosti su serijom 9:1 smanjili na 19:17, ali su domaći košarkaši prvu četvrtinu dobili rezultatom 22:17. "Crveno-beli" su u drugoj četvrtini održavali prednost od pet od osam poena do 17. minuta (35:30). Zvezda je potom serijom 11:0 prvih 20 minuta rešila u svoju korist rezultatom 46:30.

Vrščani su zaigrali angažovanije u trećoj četvrtini i u 30. minutu smanjili vođstvo domaćih košarkaša na 56:54. Međutim, Crvena zvezda je serijom 14:6 ponovo stekla dvocifrenu prednost 70:60. Gosti su u 38. došli do minusa od pet poena (73:68), ali su "crveno-beli" sačuvali prednost i zasluženo su stigli do drugog trijumfa sezone.

Sutra će igrati Radnički - Partizan, Zagreb - Cedevita, Olimpija - Budućnost, Široki - Nimburk, a u nedelju igraju Igokea - Cibona.

Igokea - Cibona 17.00

TABELA: Krka, Hemofarm 6-3, Budućnost, Cedevita, Olimpija, Nimburk 5-3, Partizan mt:s, Cibona, Zagreb, Široki 4-4, Igokea, Radnički 3-5, Zadar, Crvena zvezda 2-7.