Petak 29.05.2015.
22:37
b92.net A

SL: Bod za Srbiju na Grbićevom debiju

Srpski odbojkaši poraženi su od Brazila sa 3:2 u Belo Horizonteu na otvaranju nove sezone u Svetskoj ligi. Brazilci su protiv izabranika Nikole Grbića slavili sa 24:26, 25:17, 25:22, 26:28, 15:11.

fivb.org
Došli do boda: Odbojkaši Srbije

Reprezentacija Srbije je tako na Grbićevom debiju na klupi osvojila bod, a narednu utakmicu naš tim sa Brazilcima igra u nedelju od 15.00.

Srbija je na prvom meču u Svetskoj ligi u 2015. godini osvojila bod protiv Brazila, u meču koji je obilovao preokretima, ali i obostrano lepim potezima.

Izabranici Nikole Grbića su posle dobrog početka inicjativu prepustilidomaćinu koji je znao da kazni svaku grešku. Srbija je uspela u četvrtom setu da dođe do izjednačenja i prvog osvojenog boda, ali se čini da je olako prepustila drugi bod domaćinu, posle petog seta u kome je napravila previse grešaka.

Početak meča obeležila je izjednačena igra, u kojoj su obe ekipe naizimenično imale maksimalno dva poena prednosti. Vodila je Srbija sa 4:2 i 6:4, pa Brazil sa 9:7 do 12:10, da bi zatim Srbija izjednačila, pa povela sa 16:14. Izjednačio je Brazil na 16:14, pa poveo sa 18:17, da bi Srbija ponovo preuzela vođstvo na 19:18, pa 21:19 i 22:20. Sjajno su servirali odbojkaši Srbije, pa je Lisinac zabeležio dva asa, a Ivović i Podraščanin po jedan. Brazil je ponovo izjednačio na 22:22, a zatim se igralo poen za poen, da bi Srbija iskoristila drugu set loptu za konačnih 26:24 za vođstvo od 1:0. Odlično je Srbija odigrala prvi set naročito u odbrani i na prijemu servisa, a u finišu je proradio i blok.

Brazil je poveo na početku drugog seta sa 3:2, ali je Srbija uspela da preokrene na 4:3, da bi domaćin ponovo stekao prednost (5:4), koju je zatim povećavao: 7:5, 9:6, 12:8 i 16:11 na drugom tehničkom tajm-autu. Smanjila je zatim Srbija na 16:13, pa 17:14, da bi raspoloženi Brazilci serijom 4:0 poveli sa 21:14, a set završili sa 25:17 i izjednačili na 1:1 u setovima.

Anulirala je Srbija početno vođstvo Brazila u trećem setu, pa je usledila izjednačena igra. Brazil je posle izjednačenja na 9:9, serijom 3:0 poveo sa 12:9 i prednost od tri poena održavao do finiša, kada je Srbija posle 20:17, smnajila na 20:19. Ipak, finiš je pripao Brazilu, koji je posle 24:22 iskoristio prvu set loptu za konačnih 25:22 za prednost od 2:1 u setovima.

U četvrtom setu Brazil je poveo sa 5:2, a Srbija izjednačila na 5:5, a zatim povela sa 8:7. Uzvratio je Brazil i poveo sa 9:8, pa zatim Srbija sa 12:10, 14:12 i 16:14. Posle drugog tehničkog tajm-auta, Srbija je vodila sa 18:15, pa 20:16, da bi Brazil smanjio na 20:18, pa zatim uspeo da izjednači na 23:23. U neizvesnoj završnici Srbija je uspela da realizuje četvrtu set loptu za 28:26 i izjednači na 2:2 u setovima.

Borba poen za poen viđena je na startu petog, odlučujćeg seta, da bi Brazil posle 4:4 poveo sa 7:4, odnosno 8:5 na promeni strana. U nastavku, Brazil je vodilo sa 9:5 i 10:6, a Srbija smanjila na 10:9. Poveo je tada Brazil sa 12:9, a posle 14:10 iskoristio drugu meč loptu za 15:11 i trijumf od 3:2.