0
Sreda 19.10.2011.
18:22

Zlato, srebro i bronza za srpske plivače u Moskvi

Najbolji srpski plivač Milorad Čavić osvojio je bronzanu medalju u disciplini 100 metara leptir stilom na Svetskom kupu u malim bazenima u Moskvi. U poslepodnevnim takmičenjima Stefan Šorak i Velimir Stjepanović osvojili su zlatnu, odnosno srebrnu medalju na 1500 metara.

Čavić je deonicu od 100 metara preplivao za 50,90 sekundi, iza pobednika Rusa Jevgenija Korotiškina (50,72) i drugoplasiranog Amerikanca Tajlera Mekgila - 50,86.

Svetski rekorder u ovoj disciplini Amerikanac Majkl Felps završio je trku na petom mestu u vremenu 51,13 sekundi.

Čavić se prethodno plasirao u finale pošto je jutros u kvalifikacijama bio sedmi rezultatom 52,85 sekundi.

Zlato i srebro za srpsko plivanje na Svetskom Kupu!

Posle dve bronze Milorada Čavića, srpski plivači osvojili su i dve sjajnije medalje na Svetskom kupu u Moskvi. Stefan Šorak osvojio je zlato, a Velimir Stjepanović srebro u trci na 1.500 metara, na takmičenju u 25-metarskim bazenima.

Šorak je preplivao stazu za 15 minuta i 4,07 sekundi, a Stjepanović ga je pratio sa dve sekunde zaostatka. On je tim rezultatom popravio najbolji rezultat Srbije na deonicama 800 i 1.500 metara.

Takmičenje u Moskvi održava sa u 25-metarskim bazenima u okviru FINA Svetskog Kupa.