Utorak 12.11.2013.
11:04
savez hokeja na ledu srbija A

SHLS: Partizan ubedljivo savladao Vitez

Hokejaši Partizana pobedili su novobeogradski Vitez rezultatom 9:2 (1:0, 5:2, 3:0) u meču trećeg kola Prvenstva Srbije u sezoni 2013/14.

Osmostruki uzastopni šampion države je ovom pobedom zabeležio drugi trijumf u sezoni u isto toliko mečeva, dok su „vitezovi“ posle startnog poraza od Tise Volana dva dana ranije, još jednom poraženi na gostovanju.

U timu Partizana het-trik je postigao kapiten Marko Milovanović (uz dve asistencije), po dva gola postigli su Marko Brkušanin (2as) i Aleksa Luković, dok su se po jednom u strelce upisali Nenad Raković i Dragan Komazec. Strelci za “vitezove” bili su Boban Čuković i Marko Prokić. Poput meča u Segedinu pre dva dana, Vitez je i protiv aktuelnog prvaka Srbije održavao priključak samo u prvom periodu.

Partizan je već posle tri minuta igre poveo sa 1:0 preko Milovanovića i tim rezultatom otišlo se na prvi odmor, iako je za promenu rezultata do kraja bilo nekoliko odličnih prilika na obe strane. U nastavku crno-beli dolaze do svoje igre i već u uvodnih pet minuta postižu tri pogotka preko veoma raspoloženih bekova Brkušanina (dva gola i asistencija) i Lukovića za velikih 4:0. Vitez tek sredinom meča dolazi do daha kada Prokić poentira posle akcije Čukovića i Bojana Jankovića.

Nalet gostiju je bio kratkotrajan s obzirom da je nepun minut kasnije Milovanović u "šorthend“ situaciji zatresao mrežu Aleksandra Fata koji je nešto ranije zamenio Dejva Marlina. U završnici drugog perioda viđen je još po jedan pogodak sa obe strane. Luković je bio strelac za Partizan, dok je Čuković smanjio na 6:2 pred drugi odmor. Poslednji period počinje trećim pogotkom raspoloženog Milovanovića, da bi do kraja „crno-beli“ samo potvrdili ubedljiv trijumf, iskoristivši brojne kazne za goste izazvane pre svega umorom. Raković je sredinom poslednjeg perioda iskoristio jednu takvu situaciju, a četiri minuta pre kraja i Komazec za konačnih 9:2.