0
Nedelja 23.01.2011.
22:01

SP: Rukometaši poraženi i od Poljske

Muška rukometna reprezentacija Srbije poražena je danas od selekcije Poljske rezultatom 27:26 (10:11) u meču drugog kola Druge druge II faze takmičenja na Svetskom prvenstvu u Švedskoj.

Dramatičan kraj i neuspeh rukometaša Srbije na SP

Naša selekcija je ovim porazom praktično izgubila sve šanse da se bori za mesto koje vodi u kvalifikacije za Olimpijske igre u Londonu 2012. godine.

Švedska je pobedila Hrvatsku 29:25, a Danska bila bolja od Argentine 31:24.

Prvo mesto na tabeli drži Danska sa osam bodova, dok je Švedska druga sa šest. Ove dve selekcije su obezbedile plasman u polufinale SP. Poljska je osvojila četiri boda, Hrvatska tri, Argentina dva, a Srbija samo jedan poen.

Poslednje kolo u Drugoj grupi biće odigrano u utorak, 25. januara, a sastaće se Danska - Švedska, Srbija - Argentina i Poljska - Hrvatska.

Obe ekipe ušle su nervozno u meč, a prvi gol posle serije grešaka oba tima postignut je tek u šestom minutu i to za Poljake. Na golu Poljske blistao je Žmal, a Srbija je prvi gol postigla tek u devetom minutu, pošto je smanjila vođstvo rivala na 2:1. Naša selekcija je izjednačila na 2:2, ali su Poljaci iskoristili isključenje Vučkovića i u 14. minutu poveli 5:3. Međutim, naša selekcija je zaigrala angazovanije u odbrani, a Srbija je preciznim šutem sa devet metara u 19. minutu povela s dva gola razlike 7:5.

Samo minut kasnije Vučković je doveo Srbiju u vođstvo od 8:5. Poljska je ponovo iskoristila prednost igrača više, pošto je bio isključen Ilić i izjednačila u 24. minutu na 8:8. Prodanović je prekinuo seriju Poljaka za 9:8. Obe selekcije su potom postigle po gol, a Srbija je ponovo igrala sa rukometašem manje. Poljaci nisu iskoristili nekoliko zicera za izjednačenje, a Srbija je prvih 30 minuta rešila u svoju korist 11:10.

Poljska je na početku drugog poluvremena iskoristila greške srpskih igrača i isključenje Toskića i u 36. minutu povela 15:13. Dva minuta kasnije već je bilo 17:13 za Poljake, koji su kažnjavali svaku grešku našeg tima. Poljska je u 43. minutu već vodila s 20:15. Selektor Srbije Veselin Vuković zatražio je tajm-aut, a naša selekcija je u 47. minutu smanjila na 20:19. Šešum je minut kasnije doneo izjednačenje Srbiji, iako je naša selekcija imala igrača manje. Međutim, Poljska je u 50. minutu povela 22:20, ali je Srbija izjednačila na 22:22.

"Orlovi" su u 55. minutu poveli 23:22, ali su Poljaci brzo preokrenuli rezultat i poveli 24:23. Srbija je iskoristila igrača više i tri minuta pre kraja povela 25:24. Poljaci su postigli gol sa igračem manje, a onda je dva minuta pre kraja isključen Prodanović. Toskić je doneo novo vođstvo Srbiji 26:25, a Poljaci koriste igrača više za 26:26. Francuske sudije su minut pre kraja dosudile faul u napadu srpskih rukometaša, a Poljaci su 10 sekundi pre kraja postigli gol za konačnu pobedu rezultatom 27:26.