0
Subota 23.01.2010.
19:29

Rukometaši Srbije eliminisani sa EP

Muška rukometna reprezentacija Srbije završila je takmičenje na Evropskom prvenstvu, pošto je večeras poražena od domaćina kontinentalnog šampionata selekcije Austrije rezultatom 37:31 (15:18) u meču poslednjeg, trećeg kola grupe B.

Selektor Srbije Sead Hasanafendić

Srbija je takmičenje na kontinentalnom šampionatu završila na poslednjem mestu u grupi sa samo jednim bodom. Naša selekcija je u prvom kolu remizirala sa Islandom 27:27, dok su srpski rukometaši u drugom kolu poraženi od Danske 28:23.

Najefikasniji u večerašnjem meču u selekciji Srbije bio je Šešum, koji je postigao osam golova, dok je Vučković ubacio sedam. U redovima domaćina najbolji je bio Šilađi sa devet golova, dok je Veber postigao osam.

Plasman u drugi krug EP iz grupe B izborili su Danska, Austrija i Island.

Srbija je zaigrala angažovanije na početku meča i brzo je stigla do četiri gola prednosti (4:0, 6:2). Međutim, posle serije grešaka našeg tima Austrijanci su u 22. minutu izjednačili na 11:11. Srpska selekcija je uspela da se konsoliduje i da prvo poluvreme dobije rezultatom 18:15.

Austrijanci su početkom drugog dela meča smanjili vođsto Srbije na 18:17. Domaćin je u 35. minutu izjednačio na 19:19, a potom se igralo gol za gol. Austrijski rukometaši su osim navijanja sa tribina imali i blagu naklonost sudija, što je rezultiralo vođstvom u 44. minutu sa 24:23.

Srpski rukometaši su nastavili sa greškama, a Austrijanci su iz minuta u minut povećavali prednost. Naši igrači su bili nemoćni u napadu i često su ulazili u raspravu sa španskim sudijama. Austrija je u 52. minutu povela 31:25, a onda su mirnom igrom meč priveli kraju i zasluženo su stigli do pobede.

Rukometaš Srbije Momir Ilić izjavio je da su on i saigrači jako teško podneli razočaravajući poraz od Austrije i eliminaciju sa Evropskog prvenstva.

Austrija – Srbija 37:31 (15:18)
Linc – Tips Arena.
Sudije:
Muro Gregorio, Alfonso Rodrigez (Španija)

Austrija: Bauer (12 odbrana), Marinović (2), Felser 3, Ziura 2, Veber 8, Abadir 1, Majer 1, Silađi 9, Vilzinski 6, Fride 4, Vagersrajter 2, Knaut, Ginter, Jokum, Hojc
Srbija: Perić (9 odbrana), Stanić (1), Kojić 2, Šešum 8, Nikčević, Stojanović 4, Toskić 3, Ilić 4, Marković 2, Pejanović, Anđelković, Lapčević, Vilovski, Vučković 7, Stanković 1.