1
Utorak 11.12.2012.
21:46

Srbija pobedila Dansku, polufinale blizu

Ženska rukometna reprezentacija Srbije došla je na korak od plasmana u polufinale Evropskog prvenstva, pošto je večeras u Beogradu pobedila Dansku rezultatom 29:26 (16:14) u drugom kolu druge faze ovog takmičenja koje se održava u našoj zemlji.

"Ministarka odbrane" - Katarina Tomašević

Rukometašice Srbije sada su druge u grupi sa pet bodova, tri manje od vodeće
Norveške, ali i bod više od Danske i Francuske, pa u poslednjem kolu protiv Francuskinja, našoj selekciji je dovoljan i jedan bod za plasman u polufinale EP.

Za razliku od prethodnih mečeva, srpske rukometašice su od početka zaigrale odlično ne dozvolivši Dankinjama da rano steknu rezultatsku prednost. Povela je selekcija Srbije sa 4:1, a kako je meč odmicao, razlika se lagano i uvećavala, pa je golom Filipovićeve u 17. minutu bilo 11:6, a u 22. minutu Damnjanović je pogotkom donela ''plus šest'' - 14:8.

Međutim, slično kao u finišu meča sa Švedskom, usledio je 'pad u igri naših rukometašica, Dankinje prave seriju od 4:0 i ponovo hvataju priključak. Ipak, do kraja prvog poluvremena Srpkinje su uspele da zadrže dva gola prednosti i na odmor se otišlo vođstvom naše selekcije od 16:14.

Početak drugog poluvremena desio se potpuni preokret i reprezentacija Danske je serijom od 3:0 prešla u vođstvo od 17:16. Usledio je period potpuno neizvesne borbe i kako je vreme proticalo, sve je mirisalo na dramatičan finiš. Igralo se ''gol za gol'', da bi u 56. minutu Damnjanović konačno vratila Srbiju na ''plus dva'' - 25:23.

Dankinje zatim smanjuju na 25:24, ali naše odmah uzvraćaju za 26:24. U tim trenucima, nekoliko napada Danska je odigrala bez golmana, sa igračem više u polju, ali im ta taktika nije donela rezultat i Srpkinje su slavile 29:26.

Sanja Damnjanović je u našoj reprezentaciji bila najefikasnija sa osam golova, Ognjenović je postigla šest, Filipović pet, a za igračicu utakmice proglašena je golman Katarina Tomašević koja je imala 17 odbrana. Dansku je predvodila Stine Jorgensen sa pet pogodaka.

U našoj grupi Francuska je pobedila Češku sa 24:22, dok je Norveška bila bolja od Švedske rezultatom 28:25. Mečevi poslednjeg kola na programu su u četvrtak.