Ponedeljak 13.01.2014.
20:21
mozzartsport.com A

EP: "Ministar odbrane" presudio Poljskoj

Darko Stanić je sa 17 odbrana doneo pobedu našem timu na startu Evropskog prvenstva, prenosi "Mocart sport".

Rukometna reprezentacija Srbije je pobedom nad Poljskom u utakmici prvog kola Grupe C započela odbranu evropskog srebra osvojenog u Beogradu januara 2012. godine - 20:19.

Izabranici Vladana Matića su u danskom gradu Arhusu odigrali partiju na zavidnom nivou tokom prvih pola sata igre. Posle početnog vođstva od 2:0 zahvaljujući golovima Nikčevića i Manojlovića usledio je period vrlo izjednačene igre. Ipak, sve to se promenilo u poslednjih deset minuta prvog dela igre, kada su Orlovi vezali četiri gola (Zelenović, dva Ilić, Stojković) za vođstvo rezultatom 12:7. Nalet srpskih rukometaša prekinuo je Krajevski i Žiba, ali je rezultat na velikom odmoru bio 13:9, ponovo zahvaljujući raspoloženom Momiru Iliću.

Umesto da su naši momci na startu drugog poluvremena dokrajčili rivala, oni su dozvolili Poljacima da se potpuno vrate u život i sa pet vezanih golova preokrenu rezultat - 14:15.

Blistali su Jurkievič i Črapkovski, a tek posle osam minuta igre Srbija je uspela da stigne do dva pogotka, preko Zelenovića i Stojkovića.

Sve do polovine drugog dela igre Poljska je imala prednost, ali onda su na scenu stupili Zelenović, Rnić i Stojković, koji su sa tri vezana gola doveli naš tim do dva gola prednosti (18:16), a srpski “ministar odbrane“ Darko Stanić blistao je na gol liniji i gotovo tvrdoglavo sprečavao rivala da preuzme kontrolu nad utakmicom.

Orlovi su do kraja utakmice uspevali da drže dva gola prednosti, ali su zahvaljujući nešto lošijem pristupu uveli meč u vrlo neizvesnu završnicu. Kod rezultata 20:19 u poslednjem minutu Marko Vujin je promašio sedmerac za pobedu, a u sledećem napadu Poljaka Manojlović je isključen do kraja utakmice. Ipak, Stanić je sa 17. neverovatnom odbranom sačuvao svoju mrežu i Srbiji doneo prvu pobedu na šampionatu - 20:19.

U ekipi Srbije po tri pogotka postigli su Vujin, Stojković i Zelenović, dok je na drugoj strani pet puta strelac bio Jurkievič.