0
Petak 18.02.2011.
16:17

Jelena u maratonu izborila polufinale Dubaija

Srpska teniserka Jelena Janković uspela je da izbori plasman u polufinale WTA turnira u Dubaiju, pošto je posle velikih preokreta i borbe koja je trajala skoro tri sata u četvrtfinalu savladala Australijanku Samantu Stosur rezultatom 2:1, po setovima 6:3, 5:7, 7:6(4).

Neverovatne oscilacije u igri - Džej Džej

Jankovićeva je u prvom setu odigrala na solidnom nivou. Dva puta je oduzela servis Stosur, a jedan izgubila i dobila taj deo igre sa 6:3. Srpkinja je imala sve konce igre u svojim rukama sve do sredine drugog seta, kada je uspela da prokocka prednost brejka kod rezultata 2:1.

Stosur, jedna od najsnažnijih igračica Tura, uspela da u potpunosti da preokrene stvari na svoju stranu i povede sa 5:3. Jelena je uspela da osvoji naredna dva gema, izjednači na 5:5, ali je zatim svojim greškama poklonila set Australijanki koja je slavila sa 7:5.

U trećem setu Stosur, peta igračica sveta, praktično je krenula na startu da ponižava osmoplasiranu. Povela je za par minuta sa 3:0 (dva brejka), ali Jelena, kao i mnogo puta u karijeri, uspeva da napravi veliki "kambek" i izjednači na 4:4.

Posle divovske borbe u devetom gemu koji je trajao preko 10 minuta, i u kojem je Jelena propustila dve brejk lopte, do kraja trećeg seta nije bilo prilika za oduzimanje servisa na obe strane. Ušlo se u "taj-brejk" u kojem je Jelena odmah povela sa 3:1 i uspela do kraja zadrži prednost i trijumfuje sa 7:4.

Jankovićeva će u polufinalu igrati sa Dankinjom Karolinom Voznijacki, koja je pobedila nad Sahar Per, i koja će posle sedam dana, od ponedeljka, ponovo biti prva igračica sveta, umesto Belgijanke Kim Klajsters.