0
Četvrtak 07.10.2010.
13:19 >> 17:46h

Ivanovićeva u četvrtfinalu Pekinga

Srpska teniserka Ana Ivanović plasirala se u četvrtfinale WTA turnira u Pekingu, koji se igra za nagradni fond od 4,5 miliona dolara.

Ana - Ajde!

Ivanovićeva je danas u osmini finala pobedila četvrtu teniserku sveta Ruskinju Elenu Dementijevu rezultatom 2:0, po setovima 7:6 (2), 7:6 (4). Ovo je bio šesti međusobni duel srpske i ruske teniserke, a drugi trijumf Ivanovićeve.

Srpska teniserka teniserka igraće u četvrtini finala protiv Dankinje Karoline Voznijacki koja je nadigrala Čehinju Petru Kvitovu 6:3, 6:2.

Dementijeva je već na startu prvog seta oduzela gem na servis Ivanovićeve i povela. Međutim, srpska teniserka je zaigrala angažovanije i osvojila četiri uzastopna gema. Naša teniserka je imala vođstvo od 5:2, ali je Ruskinja smanjila na 5:4. Ivanovićeva nije uspela da iskoristi nekoliko set lopti, što je bilo dovoljno Dementijevoj da se vrati u meč i izjednači na 5:5. Obe teniserke su potom osvojile po jedan gem na svoj set, a pobednik prvog seta odlučen je u taj-brejku, koji je pripao Ivanovićevoj 7:2.

U drugom setu viđena je izjednačena igra, a obe teniserke su osvajala gemove na svoje servise. Pobednik i drugog seta odlučen je u taj-brejku, koji je ponovo pripao srpskoj teniserki. Ivanovićeva je iskoristila drugu meč loptu i zasluženo je stigla do pobede.

"Bilo je lepo biti akter ovog meča. Odigrale smo nekoliko veličanstvenih poena i mislim da sam odradila izvanredan posao agresivnim pristupom. Slala sam snažne i duboke udarce i što je najvažnije veoma malo sam grešila", rekla je Ivanović posle druge uzastopne pobede protiv Dementijeve u ovoj sezoni.

Srpska teniserka je u prvom setu vodila 5:2 i propustila priliku da ranije okonča taj deo igre, ali je uprkos tome veoma zadovoljna, jer je odlično odigrala pod pritiskom.

"Prvi set sam mogla brže da dobijem, ali mi pobeda u dva taj brejka protiv tako kvalitetne protivnice pruža posebno zadovoljstvo. Posebno me raduje što sam dobro servirala, što je posebno važno bilo u taj brejkovima", rekla je Ana, koja još nije izgubila set na ovom turniru.

Ivanovićeva je dodala da je veoma zadovoljna što je dobila priliku da u narednom meču igra protiv od danas prve teniserke sveta Voznjacki.

Srpska i danska teniserka odigrale su dva međusobna duela u karijeri, a Ivanovićeva je dobila oba meča. Dankinja će od ponedeljka i zvanično preuzeti prvo mesto na WTA listi od Amerikanke Serene Vilijams.