21. 02. 2012. 04:03h | Alo!
veličina teksta:+-

Biljana Srbljanović "pala" zbog kokaina!

Komentara 66

Dramsku spisateljicu Biljanu Srbljanović policija je uhvatila dok je kupovala kokain od poznatog beogradskog dilera M. Stanojčića, poznatog kao Šone, piše beogradski “Alo!“! Ona kao, je li, kulturni radnik, izgleda nije čula za ono čuveno “lepše je s kulturu“ iz “Dva sata kvalitenog TV programa“ Srđana Dragojevića, nego se priklonila onom “kokainče, heroinče...“, iz pesme Prljavog Inspektora Blaže “O, kako gi sakam parite“...

Mogla bi u zatvor i na tri godine: Biljana Srbljanović
 

Kako god bilo, tek, beogradska policija je protiv Srbljanovićeve podnela krivičnu prijavu, a zbog sumnje da je izvršila krivično delo neovlašćeno držanje opojnih droga, preti joj kazna zatvora i do tri godine! (Pa zar tako grubo prema spisateljici!?)

 

Kandidat LDP-a za gradonačelnika Beograda

 

Čedomir Jovanović, lider LDP-a
 

Za krivično delo za koje se Biljana Srbljanović tereti zaprećena je novčana ili kazna zatvora do tri godine. Dramski pisac Biljana Srbljanović bila je kandidat za gradonačelnika Beograda ispred LDP-a, koji predvodi Čedomir Jovanović, a udata je za bivšeg francuskog ambasadora u Beogradu Gabrijela Kelera, sada ambasadora u Azerbejdžanu.

Na osnovu uvida novinara “Alo!“ u policijski zapisnik prilikom saslušanja, ona je čak dva puta kupila kokain, i to, kako je objasnila, svaki put koristeći poseban broj telefona koji je isključivo koristila za kupovinu droge.


Naime, 1. decembra 2011. godine u popodnevnim satima Biljana Srbljanović je, kako stoji u zapisniku, sa svog mobilnog telefona poslala SMS Stanojčiću, nakon čega je on s njom kontaktirao. Tada su se dogovorili o mestu kupoprodaje, to jest da se nađu u blizini jedne zgrade na Dorćolu u kojoj ona stanuje kada je u Beogradu.


Stanojčić je kasnije došao na tu adresu i poslao joj SMS da je stigao. Biljana je potom izašla iz zgrade, prišla Stanojčiću, koji joj je dao jedan PVC paketić, u kojem je bilo 0,87 grama kokaina, a ona je njemu za to platila 60 evra. Osim pomenutog, u zapisniku stoji i da je četiri dana ranije na isti način Srbljanovićeva pazarila jedan gram, takođe za 60 evra, od istog dilera. Prilikom saslušanja u policiji, ona je potvrdila da je u dva navrata kupila kokain i to je detaljno opisala.


- Prvog decembra 2011, negde oko 18 časova, poslala sam poruku Šonetu u kojoj sam ga pitala da li je u gradu, a on me je odmah pozvao, pa smo se dogovorili da me on nazove kada bude došao blizu moje zgrade. Nakon dvadesetak minuta Šone mi je poslao poruku: ’Ovde sam‘ ili ’Tu sam‘, nakon čega sam ja sišla iz svog stana, tačnije ispred svog ulaza, gde sam videla Šoneta, koji je stajao između kontejnera i mog ulaza. Pošto sam mu prišla, malo smo popričali, nakon čega me je Šone pitao “koliko“, na šta sam mu rekla “jedan“, pa mi je on iz svoje ruke dao jedan PVC paketić sa kokainom, a ja njemu ponovo 60 evra. Taj paketić sam stavila u svoj desni džep pantalona. Nakon toga Šone je otišao u pravcu svog vozila, a ja sam krenula u obližnji frizerski salon. Ubrzo zatim prišli su mi policijski službenici, koji su kod mene u desnom džepu pronašli jedan PVC paketić sa kokainom - stoji u izjavi Biljane Srbljanović, u koju je “Alo!“ imao uvid.
 

Nedostupna

Novinari lista “Alo!“ pokušali su da dobiju komentar od Biljane Srbljanović, ali ona nije bila dostupna na broj telefona poznat redakciji ovog lista.

Ona je rekla i da je prvi put od njega kupila kokain 25. novembra iste godine i da joj je Šoneta preporučio poznanik. Tom prilikom ga je detaljno opisala policiji i dala im podatke o njegovim kontakt telefonima. Međutim, iako je u policiji priznala da je kupila drogu, kod istražnog sudije 7. februara branila se ćutanjem.


Inače, ovaj diler je uhapšen tek 16. januara ove godine, i to tako što ga je sa “nesumnjivom sigurnošću“ prepoznala trećeokrivljena u ovom postupku, izvesna Alekasandra T, koja je od njega takođe kupovala drogu tri meseca unazad, piše “Alo!“.

Krivična prijava Čedomir Jovanović LDP Biljana Srbljanović Droga Kokain Beograd Srbija
Povezane vesti:
Komentara: 66

Stranac Majevicki
Utorak, 21. 02. 2012. 04:52h

Preporuka: +57 / -131

+ -
!

Strasno, tako mi je zao zbog toga., Volio bih da je uhapseno 1000 drugih izdajnica sa sve Cedom na celu, nego sto se to njoj dogodilo,. Strasno :(

raso_laus
raso_laus
Utorak, 21. 02. 2012. 09:17h

Preporuka: +131 / -40

+ -
!

@Stranac Majevicki : Јел то она што је рекла, да је боље што нас је НАТО бомбардовао него да је Радован Караџић. Сигурно је овај дилер пријавио да није хтела да плати ПДВ.
Сад ће у затвору уместо 60 плаћати дупло скупље, а некако ће морати тај новац и да "заради", или ће се можда Чеда солидарисати па из партијског буџета све финансирати.
Ово се на западу не зове кривично дело држања опојних дрога, него подстицај на трговину опојним средствима за шта је предвиђена строжија казна.
Немачки председник Wulf је морао да поднесе оставку само зато што је неколико пута бесплатно летовао код пријатеља, баш ме занима како ће је Тадић и Чеда спасити

sandinista
sandinista
Utorak, 21. 02. 2012. 11:51h

Preporuka: +61 / -37

+ -
!

@raso_laus : Чува НАТО своје пудлице, мада, што се тиче Перишића и Станишића, то није био случај. Ако закључе да им караџићева сетрична више не треба, оде Биља низ воду.


Milankov Crepulja Borka
Utorak, 21. 02. 2012. 12:15h

Preporuka: +65 / -11

+ -
!

@raso_laus : SAD CE DA NJENO DRUSTVO KRENE U KAMPANJU ZA SLOBODNO TRZISTE I OSLOBADJANJE ZAVISNIKA,LAKO MOGUCE DA CEMO UMESTO NARODNIH KUHINJA ZA GLADNE DOBITI CENTRE ZA PODELU KOKAINA,OD OVIH SE SVE MOZE OCEKIVAT!


Vlatko Burilo
Utorak, 21. 02. 2012. 05:21h

Preporuka: +131 / -13

+ -
!

e ova neide u zatvor,bice price par dana i pojela maca i prijavu i koku,blago zemlji srbiji kad ima ovakve bivse i sadasnje politicare.

morgana
morgana
Utorak, 21. 02. 2012. 06:02h

Preporuka: +79 / -25

+ -
!

Ma zar je moguće? ;)


Miroslav Stankovic
Utorak, 21. 02. 2012. 06:23h

Preporuka: +166 / -21

+ -
!

Ma coca je skroz cool u EU , bre. To samo primitivni Srbi nemaju pojma , pa hapse LDP " Evropljane " zato sto su ljubomorni sto neko ima 60 e. za gram coce . Za sve su krivi oni Srbi tamo na Kosovu sto prave sranja pa nece da nas puste u EU da smrcemo cocu ko sav normalan Evropski Svet ! Ovakva " pevacica " u muriji mora pod hitno da bude Gradonacelnica Beograda ! E moj Sone sad ces u CZ-u da cekas kandidaturu za ulazak u EU ! " Steta ".

exkalibur10
exkalibur10
Utorak, 21. 02. 2012. 06:34h

Preporuka: +124 / -47

+ -
!

Uopšte je ne žalim! Čedin poltron!


Borjan Radonjic
Utorak, 21. 02. 2012. 07:01h

Preporuka: +30 / -72

+ -
!

pa sta njen problem

suhoj37
suhoj37
Utorak, 21. 02. 2012. 07:54h

Preporuka: +138 / -47

+ -
!

@Borjan Radonjic : Не земљаче него наш проблем,па још ако си родитељ треба да ти буде још већи проблем јер ова издајница није усамљена.Цео ЛДП на челу са наркоманом чедом је у кокаину и поред хомосексуалаца болесних у садашњој влади и кофераша ова земља нашаСрбија пропада.Тако да је ово наш велики проблем који треба РЕШАВАТИ!


Borjan Radonjic
Utorak, 21. 02. 2012. 12:38h

Preporuka: +17 / -32

+ -
!

@suhoj37 : stoji to sto kazes,bez daljnjeg,mene je iznenadila posteno,evo i sad neverujem,cak sta vise mozda joj je i namesteno,kad oces nekog da .... sve moze da se nasteluje!!!


Borjan Radonjic
Utorak, 21. 02. 2012. 13:25h

Preporuka: +12 / -26

+ -
!

@suhoj37 : a novine svasta tu napisu,jos je to nepotvrdjena informacija

borjan
borjan
Utorak, 21. 02. 2012. 16:38h

Preporuka: +6 / -33

+ -
!

@suhoj37 : vidis da to pojma nema,a odbrana,milion varijanti,i da jeste,kamoliti sto nije,evo sta je meni prvo palo napamet,to nelici na nju nikako,ilije namestaljka,druga varijanta kupila nekom,prijatelj,prijateljica u krizi...da pomogne

bojandura
bojandura
Utorak, 21. 02. 2012. 09:11h

Preporuka: +49 / -41

+ -
!

@Borjan Radonjic : sta je Borjane , smrces i ti ...lopatanje u Suvoj Reci


Borjan Radonjic
Utorak, 21. 02. 2012. 12:44h

Preporuka: +10 / -17

+ -
!

@bojandura : lutkice jok,benzinom svijevremeno


Borjan Radonjic
Utorak, 21. 02. 2012. 12:47h

Preporuka: +10 / -23

+ -
!

@bojandura : kako da znas kako je ako neprobas ha ha


Borjan Radonjic
Utorak, 21. 02. 2012. 13:54h

Preporuka: +11 / -44

+ -
!

@bojandura : ona je po meni carica pa kako god

opet_me_teraju
opet_me_teraju
Utorak, 21. 02. 2012. 07:20h

Preporuka: +101 / -46

+ -
!

Odavno nisam video Čedinu fotku u orginalu ---HAHAHAHA


Miroslav Stankovic
Utorak, 21. 02. 2012. 07:49h

Preporuka: +78 / -17

+ -
!

CZ je pravo mesto za " spisateljstvo " o srbomrznji i ostalim LDP temama !!!! Uvek ima i pozitivna strana , kad te nesto lose snadje . Zao mi je " spisateljice " , verovatno joj taj Sone uvalio neki Paracetamol , ali vazno je da stipa za nos !!!!

zavrzlama
zavrzlama
Utorak, 21. 02. 2012. 07:53h

Preporuka: +96 / -42

+ -
!

јел то она што се љути кад деца пишу великим словом реч Бог, видело се да је надахнута

gnostik
gnostik
Utorak, 21. 02. 2012. 08:09h

Preporuka: +86 / -41

+ -
!

Pa da.. samo narkomanka moze da bude u stranci narkomana...


Bratislav Tufegdzic
Utorak, 21. 02. 2012. 08:11h

Preporuka: +93 / -19

+ -
!

Ajde stoko u zatvor sa sve Cedom tako ce Srbija da dobije vise prostora da dise


Borjan Radonjic
Četvrtak, 23. 02. 2012. 00:30h

Preporuka: +11 / -2

+ -
!

@Bratislav Tufegdzic : zarvor joj negine ako je istina


Vlatko Burilo
Utorak, 21. 02. 2012. 08:21h

Preporuka: +56 / -12

+ -
!

mogao bi ja dobrovoljno snjom da delim celiju,znate ono kao u velikom bratu Marijana i Nemes,malo Srpski a malo francuski


Rbc Delfin
Utorak, 21. 02. 2012. 08:30h

Preporuka: +84 / -16

+ -
!

drolja narkomanska ! ona da vaspitava neciju decu ?
ooooo Srbijo , jel zbog ovakvog zivota i ovakvih ljudi dadosmo sve sveto nase ?

sajdzija
sajdzija
Utorak, 21. 02. 2012. 08:30h

Preporuka: +93 / -41

+ -
!

Мала кокаинска пудлица француског деке. Да је она једина. Пуна је власт и опозиција тих кокаинских пудлица и џукела. Могу само мислити како је нормалним људима у полицији и војсци који због природе посла знају ко је све у врху власти тежак наркоман и психички болесник. Треба оног лабрадора из ЦОП-а у Нишу довести у Београд и пустити га да њушка около. На једног је не тако давно док је био министар одбране кидисао да га поцепа. Осетио пас коку, замисли. Данас чова ужива у хемијским коктелима баш као и Хитлер својевремено. Е, Србијо...

mickorada
mickorada
Utorak, 21. 02. 2012. 08:39h

Preporuka: +84 / -38

+ -
!

A taj poznanik sto joj je tog Dilera preporucio!?
Da nije to ovaj gore sa slike!?

sinisa57
sinisa57
Utorak, 21. 02. 2012. 09:07h

Preporuka: +43 / -40

+ -
!

Sramota ,za tolicko droge Ceda nije mogao da joj pomogne.A sta treba ocekivati od Cedinih prijatelja i prijateljica?


Branimir Vuckovic
Utorak, 21. 02. 2012. 09:07h

Preporuka: +89 / -22

+ -
!

narkomanka , drolja , alkoholicarka !!!
zivela je na Julinom brdu i svi su je posedovali na redjaljku !!!
jebo sam je (cisto da se zna)


Bratislav Tufegdzic
Utorak, 21. 02. 2012. 10:45h

Preporuka: +55 / -14

+ -
!

@Branimir Vuckovic : LEPO STO SI UDARIO RECKU NADAM SE DA SE NISI LJUBIO

pipilentije_bre
pipilentije_bre
Utorak, 21. 02. 2012. 13:01h

Preporuka: +45 / -31

+ -
!

@Branimir Vuckovic : Ништа нам ниси рекао. Како меша?

sandinista
sandinista
Utorak, 21. 02. 2012. 15:20h

Preporuka: +31 / -26

+ -
!

@pipilentije_bre : Не сумњам да добро влада свим техникама, искусно.

sandinista
sandinista
Utorak, 21. 02. 2012. 15:20h

Preporuka: +29 / -24

+ -
!

@Branimir Vuckovic : Шта ћеш, кад дође мука човек не бира. Ал' ипак си ово неопрезно изјавио, хвалиће се.

sandinista
sandinista
Utorak, 21. 02. 2012. 15:25h

Preporuka: +35 / -24

+ -
!

@Branimir Vuckovic : Ееее, лепо од ње, значи обрадовала је многе и била јако популарна. А ја се чудим откуд она у трци за градоначелника, шта јој је адут!?


Daculic Dacula
Utorak, 21. 02. 2012. 21:36h

Preporuka: +22 / -3

+ -
!

@Branimir Vuckovic : i ti se time hvalis,nego odi kod cika doktora da te pregleda da kojim slucajem nisi dobio SIDU!


Jelisaveta Zivkovic
Sreda, 22. 02. 2012. 04:08h

Preporuka: +22 / -3

+ -
!

@Branimir Vuckovic : iju, gos*in Branimire... pa nemojte tako... devojka je samo malo više u trendu, cool & in...
JBte, kako stvari stoje, pos voj prilici će dekriminalizovati i droge, s obzirom koliko ima ljudi koji se šetaju ovom zemljom, predstavljaju šta im je ćejf a od škole: životno iskutsvo... Izdaja, blaćenje, brukanje, klevetanje, uvrede i to dugoročne i sistematske su već dekriminalizovane.??? Ovu uhapsiše zbog droge?!!!!!!! Ja je ne bih zbog toga hapsila... dala bih joj još više... petostruko.. stostruko...

nenad_davidovic
nenad_davidovic
Utorak, 21. 02. 2012. 09:59h

Preporuka: +63 / -43

+ -
!

Какав им је шеф, такви су им и чланови. Није овде проблем у томе што се нека лујка дрогира. Проблем је што је та наркоманка, могла постати градоначелник Београда или се домоћи неке друге функције, одакле је од њених одлука могла да зависи наша будућност. Питање које треба поставити је: Ко је све од данашњих функционера на власти, наркоман или психијатријски случај? Од одговора на то питање зависи наша будућност и будућност наше деце. Све ово што се данас Србији и нама дешава је управо последица тога да нам у влади седе наркомани и ментални болесници. Под хитно увести тест на дрогу и менталне болести!

vlada_drazin_izaslanik
vlada_drazin_izaslanik
Utorak, 21. 02. 2012. 10:09h

Preporuka: +35 / -41

+ -
!

@nenad_davidovic : i pederluk

komita
komita
Petak, 24. 02. 2012. 15:45h

Preporuka: +2 / -5

+ -
!

@nenad_davidovic : Problem je sto ce ona izaci.


Nedeljka Gavric
Utorak, 21. 02. 2012. 10:01h

Preporuka: +39 / -13

+ -
!

E j..... ga odosmo u p.... m...... sa ovakvim intelektulnim slojem. Do mojega!

pipilentije_bre
pipilentije_bre
Utorak, 21. 02. 2012. 11:54h

Preporuka: +49 / -39

+ -
!

@Nedeljka Gavric : Ми одавно немамо интелектуални слој већ дрогиран интелектуални гној.

sandinista
sandinista
Utorak, 21. 02. 2012. 13:54h

Preporuka: +36 / -28

+ -
!

@pipilentije_bre : Ако је она интелектуалац, ја сам Војвода Мишић.

hoja
hoja
Utorak, 21. 02. 2012. 10:22h

Preporuka: +36 / -21

+ -
!

Zabelelo se sve,pa odlučila žena da se i ona malo zabeli hehehe

sandinista
sandinista
Utorak, 21. 02. 2012. 13:53h

Preporuka: +35 / -30

+ -
!

@hoja : Тотално је модерна и кул, све жене и мушкарци треба да се угледају на Биљу, Јецу, Гагу, Бокија, Чеду и НВО бабе.


Goran Momcilovic
Utorak, 21. 02. 2012. 11:09h

Preporuka: +38 / -13

+ -
!

U CEDINOJ PARTIJI NISTA NOVO JER I CEDA JE ISTI.

gogegoge1
gogegoge1
Utorak, 21. 02. 2012. 11:13h

Preporuka: +35 / -40

+ -
!

eto shta se dogadja kad zena pojam "kokanje" permutuje sa "kokainisanje"...postane zavisnik kao Cheda "kreda"...ako su je uhapsili ...ko je to uradio svaka mu chast!...i bilo je vreme....sad ce da verovatno da "potegne svoje zapadne veze" koje su "svezane sa vrhom vlasti i....nikom nishtaaaaa....


Dusan Antic
Utorak, 21. 02. 2012. 11:38h

Preporuka: +34 / -14

+ -
!

Cedo smrkavac svi su takvi ma bre u zatvor i ukidanje LDPea.

pipilentije_bre
pipilentije_bre
Utorak, 21. 02. 2012. 11:51h

Preporuka: +42 / -38

+ -
!

Чедина узданица се дрогира? Сигурни сте? Ма не! Не, то није могуће! Мада, Чедину странку дрогом снабдева шиптарски кадар; ништа нас не може изненадити.
Ех Биљо, Биљо шта се с' тобом збиљо?..

sandinista
sandinista
Utorak, 21. 02. 2012. 13:50h

Preporuka: +35 / -29

+ -
!

@pipilentije_bre : Наговорио је мангуп Чеда, иначе неби она никад...а за порнић, ето дошло јој и на крају шта има лоше у томе, па све светске звезде се ложе на ''дрогирана порно-лујка'' фазон, ево Јеца Карлеуша, Гага, Боки...То је тренд, бре, а она је светска риба марке кул - мислилац.

dedaceda
dedaceda
Utorak, 21. 02. 2012. 12:22h

Preporuka: +19 / -31

+ -
!

U, al' ste se nalozili na laznu vest :-)

Predlazem da citate njuz.net, tamo ima jos slicnih "novosti" :-)


Кончаревић Ђорђе
Utorak, 21. 02. 2012. 13:21h

Preporuka: +26 / -5

+ -
!

Биљо душо..шта ти би?..разочаран сам тотално, још ти неки дали новац као донацију за снимање некаквог филма (постоје признанице)...а тај новац оде за...

leonida959
leonida959
Utorak, 21. 02. 2012. 15:40h

Preporuka: +22 / -18

+ -
!

Spisateljica ? Ipak mislim da vise voli muziku posebno Erika Kleptona koji peva pesmu Kokain , samo sto je Klepton poceo sa kokainom zbog licne tragedije ( nesrecna smrt njegovog sina ) a ova to radi iz zadovoljstva.Djubretara nerkomanska.

putnik
putnik
Utorak, 21. 02. 2012. 17:25h

Preporuka: +26 / -15

+ -
!

Ako su je ukebali treba je rebnuti po zakonu. Ja bih je rebnuo bez pardona. Ali meni nešto drugo u tekstu smeta. Kaže: "Uhvaćena prilikom kupovine kokaina kod poznatog begoradskog dilera (tog i tog)... Ako je već poznat i to po imenu i prezimenu, kako to da i on nije uhapšen (moguće zbog plaćanja PDV, jer mu je to posao). Bilo bi logično da je u bajboku umjesto na beogradskim ulicama. Ali sa tom političkom elitom u Srbiji i okruženju, svene logično postaje nelogično i obratno.

siki62
siki62
Petak, 24. 02. 2012. 17:52h

Preporuka: +10 / -1

+ -
!

Celo selo smrce belo !!
Sta je ovde bilo za neocekivati??
Pa ko jos veruje u bajke o "cistim" LDP-ovcima ??
Cak i ona baba koja kaze "ma kakav Emir Kusturica Srbin on je Bosnjak" ocito je bila na necemu u toj emisiji kod poluslogirane Olje Beckovic! Cedoo, Cedooo "pravu robu" cuvas za sebe a ortacima dajes skart!! Nije lepo od tebe !!!!!!

podbarac
podbarac
Petak, 24. 02. 2012. 20:30h

Preporuka: +6 / -5

+ -
!

Oće i ova ko Ceca , lep kućni dogovor , izem te državo.

mile011
mile011
Utorak, 21. 02. 2012. 10:01h

Preporuka: +144 / -52

+ -
!

NIŠTA NOVO . LDP JE UVEK BIO NARKOMANSKA STRANKA I DA IH NE ŠTITI TADIĆ ČEDA BI DO SADA 100 PUTA BIO UHVAĆEN SA KOKAINOM ON JE GORI OD ŠARIĆA . INAČE BILJANA SE I POJAVLJIVALA NAŠMRKANA JER JEDNOSTAVNO NIKADA I NIJE IZGLEDALA NORMALNO . AKO POLICIJI BUDA DOZVOLJENO SLEDEĆE ĆE NAVATATI BORKU PAVIĆEVIĆ I NATAŠU KANDIĆ A DA LI ĆE TO OBJAVITI VIDEĆEMO ...

sandinista
sandinista
Utorak, 21. 02. 2012. 11:48h

Preporuka: +59 / -40

+ -
!

@mile011 : Никакво изненађење, мада мислим да наркотици нису пресудни у њиховом понашању, али сигурно имају утицаја.

sanco_pansa
sanco_pansa
Utorak, 21. 02. 2012. 11:05h

Preporuka: +69 / -44

+ -
!

Sve do jedne i jednog ove pokvarene plaćenike srbomrsce bi trebalo na stub srama!!!

A ne na svakom TV programu im daju priliku da laju danonoćno.