Prvi put za poslednje 32 godine reprezentacija primila četiri gola kod kuće.

Nema tu šta da se doda. Portugalci su na “Marakani” delovali kompaktno i autoritativno. Nisu bili uzdrmani našim golovima za svojim petama. Brzo su ponovo našli pukotine u odbrani Srbije da opet nedostižno odmaknu. Zasluženo su pobedili s 4:2.

Prva su gostujuća selekcija koja je dala četiri gola pred našom publikom posle debakla Jugoslavije protiv Engleske s 4:1, isto u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo. “Gordi Albion” je na Zvezdinom stadionu tog 17. novembra 1987. vodio i s 4:0, tresući do 25. minuta mrežu Maura Ravnića, tada golmana Rijeke.

Selektor Ivica Osim je u poluvremenu između stativa poslao Vladana Radaču iz Rada. On nije vadio loptu iz gola, a utešni pogodak za “plave” dao je Srećko Katanec u 80. minutu.