U polufinalu Zapadne konferencije MLS lige 5:3 za tim u kojem briljira Meksikanac Karlos Vela.

Dva dana posle okršaja Klipersa i Lejkersa na početku nove sezone u NBA ligi odigran je i fudbalski derbi u Gradu anđela. Los Anđeles, koji je osnovni deo severnoameričke soker lige završio na prvom mestu, na svom terenu je savladao u plej-ofu Galaksi s 5:3.

Prva dva gola dao je u 16. i 40. minutu Vela, najbolji strelac osnovnog dela s 34 pogotka. Argentinac Kristijan Pavon, pozajmica iz Boke, smanjio je nedugo zatim, a u 55. minutu poravnao je švedski as Zlatan Ibrahimović 31. golom u sezoni.

Los Anđeles je posle poveo s 4:2, pa je bilo 4:3, a nade Galaksija su razvejane još jednim golom u njihovoj mreži.

Los Anđeles u konferencijskom finalu dočekuje Sijetl. Na Istoku šampion Atlanta će biti domaćin Torontu. Veliko finale je 10. novembra.