Utakmica pretposlednjeg kola B grupe.

Reprezentacija Srbije je pobedila Luksemburg 3:2 u meču pretposlednjeg kola B grupe i tako sačuvala teoretske šanse da se plasira direktno na EURO, ali je u utakmici odigranoj na stadionu Crvene zvezde ponovo pokazala brojne slabosti koje je već dugo krase i sa kojima ne može da se nada plasmanu na EP.

“Orlovi” su mogli i morali da reše pitanje pobednika u prvom poluvremenu, kad su postigli samo dva gola, kažemo “samo” jer su imali još tri stoodstotne prilike. Drugo poluvreme izabranika Ljubiše Tumbakovića je za zaborav, odbrana je bila očajna, cela ekipa je pala i jedino je dobro što su osvojena tri boda. Srbija može direktno na EURO samo ako u nedelju od 15 časova pobedi Ukrajinu, a Portugal ne osvoji tri boda u Luksemburgu.

Zbog kazne UEFA, utakmici na stadionu Rajko Mitić prisustvovala su samo deca do 14 godina, njih otprilike hiljadu.

TABELA: Ukrajina 19, Portugal 14, Srbija 13, Luksemburg 4, Litvanija 1.

Poslednje kolo (nedelja, 15 časova): Srbija – Ukrajina, Luksemburg – Portugal.

SRBIJA – LUKSEMBURG 3:2

STRELCI: Mitrović u 11. i 43. i Radonjić u 70. za Srbiju, a Rodrigez u 54. i Turpel u 75. minutu za Luksemburg.

SRBIJA: Dmitrović, Nikola Maksimović, Milenković, Kolarov, Mladenović, Nemanja Maksimović, Milivojević, Ljajić (od 81. Đuričić), Milinković-Savić (od 62. Radonjić), Tadić (od 90+2 Lukić), Mitrović.

LUKSEMBURG: Moris, Jans, Šano, Žerson, Hal, Karlson, Rodrigez, Filips (od 46. Skenderović), Vensan Til (od 79. Sinani), Olivije Til (od 62. Turpel), Devil.

Žuti kartoni: Vensan Til, Karlson (Luksemburg)

Sudija: Serdar Guzubujuk (Holandija)

TOK UTAKMICE

4. minut – prvi pokušaj Srbije, Kolarov šutira sa oko 25 metara, ali brani golman gostiju

5. minut  – posle centaršuta Tadića Mitrović sa 10 metara šutira pravo u čuvara mreže Luksemburga

6. minut – novi napad Srbije, ali Ljajić šutira slabo sa ivice šesnaesterca

7. minut – Loša vest za “orlove”, Portugal vodi protiv Litvanije golom Kristijana Ronalda iz penala

10. minut – prva stoodstotna šansa za Srbiju, ali golman brani udarac Mitrovića sa 10 metara

11. minut – GOL! Vodi Srbija, strelac Mitrović glavom posle centaršuta Tadića. To je 32. gol Mitrovića za”orlove”.

14. minut – nova šansa za Mitrovića, ali mu ponovo brani golman Luksemburga

18. minut – ponovo Mitrović, volej sa 10 metaram aku opet brani golman Moris, najzaslužniji što je i dalje samo 1:0 za “orlove”

21. minut – velika šansa za Luksemburg, Olivije Til je udarcem sa ivice šesnaesterca pogodio stativu

22. minut – 2:0 za Portugal, ponovo Kristijano Ronaldo

25. minut – pada Mitrović u šesnaestercu gostiju posle kontakta sa Karlsonom, ali sudija Guzubujuk samo odmahuje rukom

29. minut – nova šansa za Srbiju, posle fenomenalnog dodavanja Tadića Ljajić šutira iskosa sa desetak metara, ali ponovo brani Moris

33. minut – Ljajić sa više od 25 metara šutira pored gola

43. minut – GOL! I to kakav! Aleksandar Mitrović posle polukontre postiže gol fantastičnim udarcem sa više od 25 metara, zakucao je loptu pod prečku.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

DRUGO POLUVREME

Gosti su presingom otvorili nastavak meča, ali nisu ozbiljnije zapretili još uvek besposlenom Dmitroviću

52. minut – Portugalci overavaju pobedu nad Litvanijom, Pici za 3:0.

54. minut – GOL! Žerson Rodrigez smanjuje na 1:2

56. minut – Portugalci vode 4:0, strelac je Pasijensija

62. minut – prva izmena u Srbiji, nezapaženog Milinković-Savića menja Radonjić

63. minut – Mitrović šutira pravo u golmana gostiju

63. minut- Bernardo Silva za “petardu” Portugala protiv Litvanije

65. minut – het-trik Kristijana Ronalda za 6:0

67. minut – Dmitrović istrčava na više od 25 metara gola da interveniše ispred Žersona

68. minut – Žerson Rodrigez ima novu šansu, ali šutira pored gola sa oko 17 metara

70. minut – GOL! Rezervista Radonjić lepim golom sa ivice šesnaesterca ponovo donosi dva gola prednosti “orlovima”

75. minut – GOL! Turpel kruniše kontranapad koji je i pokrenuo i glavom zakucava loptu u gol Dmitrovića posle centaršuta Vensana Tila

81. minut – velika šansa za Srbiju da osigura pobedu, ali Radonjić je umesto da šutne pokušao da asistira, a akciju je lošim udarcem okončao Mitrović

83. minut – Mitrović pogađa stativu iskosa sa pet metara

90. minut – velika šansa za goste, ali je lopta posle odbitka od jednog defanzivca Srbije zavšila u korneru.