U osmini finala nemačkog kupa Ajntraht još jednom na svom stadionu za kratko vreme savladao jesenjeg prvaka Bundes lige.

Pre deset dana Ajntraht je u Frankfurtu bio uspešniji od Lajpciga u ligaškom meču s 2:0, a sada ga je savladao i u kupu – 3:1. Domaćina je u vođstvo u 17. minutu doveo portugalski napadač Andre Silva iz penala. Prethodno je VAR utvrdio da je jedan igrač gostujućeg tima igrao rukom u svom šesnaestercu.

Prednost je udvostručio Filip Kostić u 51. minutu. Utešni pogodak za Lajpcig u 68. minutu dao je njegovo skupoceno pojačanje 21-godišnji španski golgeter Danijel Olmo, koji je nedavno stigao iz zagrebačkog Dinama. Debitovao je pre dva dana protiv Borusije iz Menhengladbaha u Bundes ligi (2:2, ušao u 69. minutu), a u Frankfurtu je odigrao celo drugo poluvreme.

Kostić je bio tačan i u petom minutu nadoknade vremena. U timu domaćina Mijat Gaćinović je igrao do 81. minuta.