EPA-EFE/Julien De Rosa

Najbolji teniser sveta Novak Đoković porazio je Rikardsa Berankisa iz Litvanije u 2. kolu Rolan Garosa rezultatom 3:0 u setovima (6:1,6:2,6:2) u meču koji je trajao samo 83 minuta.

TOK MEČA

TREĆI SET

6:2 – Na svoj servis, asom, Đoković stiže do trećeg kola Rolan Garosa!

4:0 – Lako i ekspresno je Novak stigao prethodno do duplog brejka a onda je to i potvrdio u sledećem gemu.

1:0 – Brejk pravi Novak na startu trećeg seta, ali valja napomenuti da je u pauzi između drugog i trećeg seta Litvanac zatražio lekarsku pomoć.

DRUGI SET

6:2 – Novak Đoković osvojio drugi set!

5:2 – DRUGI BREJK ĐOKOVIĆA U DRUGOM SETU! Posle samo 53 minuta igre Novak je na korak od dobijanja drugog seta

4:2 – Đoković siguran na servisu

3:2 – Dobar gem za Berankisa

3:1  – Novak ekspresno nastavlja da “lomi” protivnika

2:1 – Litvanac sa nulom osvaja ovaj gem!

2:0 – Berankis je u ovom gemu pokazao zube, imao je čak dve brejk lopte, ali u tim momentima Novak je dodao gas i sa četiri vezana poena duplirao prednost

1:0 – Novak nastavlja gde je stao – Litvanac ne zna šta ga je snašlo

PRVI SET

6:1 – Novak Đoković osvojio prvi set!

5:1 – JOŠ JEDAN BREJK! Novak posle 21 minuta servira za prvi set

4:1 – Đoković rutinski osvaja servis-gem

3:1 – Novak je usporio ritam, a Litvanac je tu situaciju iskoristio

Što se tiče Novakovog narednog protivnika (ukoliko savlada Beankisa), bliži prolasku u 3. kolo Rolan Garosa trenutno je Galan Riveros koji je dobio prvi set protiv Santgrena 6:2.

3:0 – Đoković je potvrdio brejk!

2:0 – BREJK! Novak duplira prednost na samom startu, Litvanac za sada nema rešenje za Noleta

1:0 – Novak sjajno otvara meč

Đoković je na startu turnira izbacio Mikaela Imera iz Švedske, a Berankis je bio bolji od Huga Delijena iz Bolivije.

Novak je trenutno prvi igrač sveta, a njegov rival zauzima 66. poziciju na ATP rang listi.

Biće ovo njihov treći međusobni susret, a prethodna dva pripala su srpskom teniseru. Đoković je slavio i pre nekoliko nedelja na Mastersu u Sinsinatiju.

Nagradni fond ovogodišnjem Rolan Garosu iznosi 18,209,040 evra. Za prvog nosioca postavljen je Novak Đoković, a za drugog Rafael Nadal koji i brani titulu. U ženskoj konkurenciji prva favoritkinja je Simona Halep, a prošlogodišnja šampionka Ešli Barti neće braniti titulu.