Utakmica u dvorani “Ranko Žeravica” na Novom Beogradu rešena je posle dramatične završnice i produžetka, nakon što su dve ekipe konstantno bile u egalu.

Mega je u drugoj deonici imala maksimalnih osam poena razlike, a u poslednjoj je najviše bilo +6.

Međutim, ušlo se u neizvesnu završnicu u kojoj se u poslednji minut ušlo rezultatom 64:64.

Posle tajm-auta Vlada Jovanovića, izgrađena je akcija za Rudana koji je ubacio trojku, ali je već u sledećem napadu na isti način uzvratio Rok Stipčević pogotkom sa preko sedam metara.

U poslednja dva napada Balcerovski nije pogodio na jednoj, a Lapornik na drugoj strani, pa se otišlo u produžetak.

Dodatnih pet minuta je Krka otvorila serijom 5:0, ali je Mega odgovorila sa 6:0 i odličnom odbranom.

U poslednjem napadu je Rok Stipčević imao izolaciju protiv Boriše Simanića, prošao ga sjajnim “krosoverom”, ali je ostao kratak na “flouteru” i meč je bio završen.

Najefikasniji igrač susreta bio je upravo Stipčević sa 25 poena, šest skokova i četiri asistencije, a prati ga je Luka Lapornik sa 17 poena i osam skokova.

U ekipi Mege Smit je imao 15 poena, pet skokova i sedam asistencija, Simanić 13 poena i šest skokova, Balcerovski 11, a Matković 10 postignutih poena.