0
Subota 21.05.2011.
22:32

Lil osvojio titulu u Francuskoj

Fudbaleri Lila osvojili su titulu šampiona u francuskom prvenstvu kolo pre kraja takmičenja.

Fudbaleri Lila slave titulu

Lil je u gostima igrao sa Pari Sen Žermenom bez pobednika, 2:2 u meču pretposlednjeg, 37. kola nacionalnog prvenstva. Golove za goste dali su Obranijak u petom i Sou u 60. minutu. Kod domaćih, u strelce su se upisali Hoaro u 45. i Bodmer u 73. minutu.

Lil je po treći put u istoriji kluba osvojio šampionsku titulu posle 1946. i 1954. godine. Lil se nalazi na prvom mestu na tabeli sa 73 boda, dok drugoplasirani Marsej ima šest poena manje uoči poslednjeg kola. Marsej je igrao sa Valensijenom 2:2. Golove za Marsej dali su Ajuv u 34. i Remi u 37. minutu. Golove za goste postigli su Kadir u 33. i Gomis u 57. minutu.