0
Nedelja 22.04.2012.
17:52 >> 23:13h

Ibrahimović spasao bod Milanu

Fudbaleri Milana odigrali su kao domaćini nerešeno sa ekipom Bolonje 1:1, dok je Juventus deklasirao Romu sa 4:0, čime je pobegao na tri boda prednosti posle odigranog 33. kola italijanske Serije A.

Pogodio u poslednjem minutu - Zlatan Ibrahimović

Domaći navijači očekivali su sigurnu pobedu na "San Siru", ali su gosti odneli bod. Ramirez je postigao vodeći pogodak za ekipu Bolonje u 26. minutu meča.

Milanezi su potom počeli da napadaju svom snagom, ali se Bolonja dobro branila, sve do 90. minuta, kada je Ibrahimović izjednačio rezultat i tako ostavio "rosonere" u borbi za titulu.

"Rosoneri" su stigli do jednog boda i sada imaju 68, čak tri manje od vodećeg Juventusa koji je večeras deklasirao Romu sa 4:0.

Vidal je golovima u četvrtom i osmom minutu doneo veliku prednost domaćinu, a kada je sudija Bergonzi kontakt Markizija i golmana Rome Stekelenburga okarakterisao kao penal i pokazao crveni karton čuvaru mreže gostiju, bilo je jasno da će Juventus osvojiti tri boda.

Pirlo je preuzeo odgovornost i izveo penal, ali njegov udarac je odbranio Ćurći. Ipak, Pirlo je uspeo da odbijenu loptu sprovede u mrežu i donese domaćinu vođstvo od 3:0. Konačan rezultat postigao je Markizio u 53. minutu na asistenciju Vučinića.

Đenova, koja se bori za opstanak dočekala je Sijenu, ali su gosti iz Toskane već posle prvog dela meča vodili sa 3:0. Dvostruki strelac bio je Fabio Brienca, a jedan gol dao je Matia Destro.

U nastavku meča Luiđi Đorđi povećao je na 4:0 da bi nekoliko minuta kasnije navijači domaćih ušli na teren i prekinuli meč. Posle prekida od nešto više od pola sata, meč je nastavljen, a pobedu gostiju je ublažio je autogolom Del Groso.

Nije to bila nikakva uteha, pet kola do kraja Đenova ima samo bod više od 18. Lećea i čeka ih borba za goli život.

Lacio je u Rimu imao dobru priliku da se protiv Lećea, koje se bori za opstanak, odmakne od pratilaca i osigura treće mesto na tabeli. Ipak, Rimljani su osvojili samo bod pošto je meč završen 1:1.

U finišu meča prednost Laciu je doneo Ledezma da bi u nadoknadi vremena Bugarin Valerij Božinov dao nadu gostima sa juga Italije da se do kraja šampionata bore za opstanak.

Od ostalih mečeva izdvajamo remi Fiorentine i Intera koji su odigrali su bez golova.

Najbolju priliku za gol propustio je srpski reprezentativac iz Fiorentine Adem Ljajić, koji u 69. minutu nije iskoristio penal, pošto mu je golman Intera Žulio Cezar odbranio šut sa bele tačke.