0
Četvrtak 25.04.2013.
23:27

LE: Čelsi slavio u Bazelu, Feneru minimalac

U prvim polufinalnim utakmicama Lige Evrope ekipa Čelsija je kao gost trijumfovala u Bazelu rezultatom 1:2, dok je Fenerbahče u Istanbulu pobedio Benfiku sa 1:0.

Fenerbahče putuje u Lisabon sa minimalnom prednošću

Turski Fenerbahče je na svom stadionu "Šukru Saračoglu" u Istanbulu savladao portugalsku Benfiku sa 1:0, a gol je postigao Egemen Korkmaz u 72. minutu.

U prvom poluvremenu ovog susreta igralo se veoma oštro tako da je sudija podelio čak pet žutih kartona, od kojih čak četiri gostima a jedan domaćinu. U nastavku nešto bolju igru domaćin je krunisao pogotkom Korkmaza koji je odlično reagovao posle kornera Baronija i doneo neopisivo slavlje na "Šukru Sarakoglu" stadionu.

U gostujućem timu Nemanja Matić odigrao je ceo susret, dok je Miloš Krasić ušao u finišu meča u 86. minutu u igru umesto Soua. Oni nisu bili jedini Srbi na terenu, jer je Milorad Mažić sa još četiri srpke sudije delio pravdu na meču u Istanbulu.

David Luis pogodio iz "slobodnjaka"

Fudbaleri Čelsija pobedili su večeras u gostima Bazel sa 2:1, čime je stekla veliku prednost pred revanš meč 2. maja u Londonu.

Engleska ekipa je povela golom Viktora Mozesa koji je u 12. minutu iskoristio asistenciju Frenka Lamparda, a izjednačio je Fabijan Šar u 87. iz penala, nakon što je u šesnaestercu Čelsija oboren Štoker.

Pobedu Čelsiju doneo je David Luiz iz slobodnog udarca u trećem minutu sudijske nadoknade vremena, kada je plasirao udarac, a "žabica" je prevarila dotada odličnog golmana domaćih.