Valensija izgubila, Đukiću se drma klupa!

Tim sa Mestalje opet razočarao i status Miroslava Đukića će opet biti pod znakom pitanja.

Teška situacija: Miroslav Đukić

Taman kada je izgledalo da je Valsnija podigla formu i da je period krize prošao, ponovo su se tmurni oblaci nadvili nad timom sa Mestalje i srpskim stručnjakom Miroslavom Đukićem čiji status je ponovo pod znakom pitanja.

Posle četiri boda osvojena u prethodna dva kola, Slepi miševi su večeras poraženi na gostovanju novom prvoligašu Elčeu (1:2). Odluka je pala u drugom delu igre posle prilično nezanimljivog prvog poluvremena u kojem je Valensija bila za nijansu bolji rival. Seriju golova je otvorio Fidel u 57. minutu prelepim pogotkom glavom posle centaršuta Albasara. Đukić je reagovao i napravio dobar potez uvođenjem Huana Bernjata u igru. Mladi vezista je posle samo jednog minuta provedenog na terenu uspeo da izjednači rezultat. Dobro se ubacio iz drugog plana i snažno tukao iz voleja. Golman domaćih je uspeo da zaustavi šut, ali se lopta odbila na nogu Bernjatu koji nije pogrešio iz drugog pokušaja.

I kada su u Valensiji pomislili da mogu do konačnog preokreta i pobede, ostali su i bez boda. Ovoga puta je prordaio rezervista na drugoj strani. Kristijan Erera je u prvom meču u dresu Elčea postigao gol vredan pobede i tri boda i tako sebi podigao rejting i verovatno zaslužio mesto u startnoj postavi u sledećem meču.