0
Subota 31.10.2009.
15:05

Zvezda "gazi" redom

U subotnjim mečevima 10. kola Jelen Superlige Crvena zvezda je trijumfovala protiv Javora u Ivanjici (0:2), Tadić i Aleksić "srušili" su Mladog radnika (3:0), Borac je bio bolji od OFK-a (2:0), a novi poraz doživeo je Čukarički na svom terenu (0:1), dok su ostale ekipe podelile bodove.

Vodeća ekipa šampiona Crvena zvezda svoj sedmi uzastopni trijumf zabeležila je na gostovanju Javoru rezultatom 0:2, u meču 10. kola Jelen Superlige.

"Crveno-beli" su pred 4.000 gledalaca u Ivanjici poveli u 17. minutu, kada je Vladimir Bogdanović izveo korner, a Milan Vilotić glavom postigao prvi pogodak u crveno-belom dresu.

Dejan Lekić je u 40. minutu odličnom akcijom izbacio domaću odbranu i precizno šutirao sa desetak metara. Iako je domaćin u ovaj meč ušao sa serijom od četiri utakmice bez poraza, fudbaleri Crvene zvezde do kraja nisu dozvolili bilo kakvo iznenađenje.

Izabranici trenera Vladimira Petrovića nakon devet pobeda i samo jednog remija, učvrstili su se na prvoj poziciji sa 28 bodova, a drugoplasirani Partizan koji sutra dočekuje kruševački Napredak ima 21 bod.

Treća na tabeli sa 20 osvojenih bodova, ostala je Vojvodina koja je ubedljivo savladala ekipu Mladog radnika u Novom Sadu rezultatom 3:0. U prvom poluvremenu Aleksić i Tadić su u razmaku od pet minuta (30. i 34. minut), dva puta tresli mrežu gostiju, a u nastavku je ponovo Tadić bio precizan za nova tri boda Novosađana.

Borac je u Čačku savladao ekipu OFK-a Beograda sa 2:0, a meč su odlučili Dmitrovića iz penala u 23. minutu, i Mugoša svojim golom u 56. minutu. Klub sa Karaburme usprkos porazu ostao je na četvrtoj poziciji sa 17 osvojenih bodova.

Čukarički je doživeo još jedan poraz i to na svom terenu od Metalca 0:1, a pobedonosni gol za goste iz Gornjeg Milanovca postigao je Jeremić u 64. minutu. Ekipa sa Banovog brda ponovo je na začelju šampionata, pošto su BSK i Rad u Borči podelili bodove 0:0, čime su na tabeli preskočili Čukarički.

Bodove su podelili Spartak i Jagodina rezultatom 1:1. Prvi je do vođstva došao gost golom Vusljanina u 55. minutu, ali je bod domaćinu doneo Janjuš u 78. minutu.