0
Nedelja 09.11.2014.
17:21 >> 22:44h

Serija A: Juve sedmicom ponizio Parmu, Đorđević i Ljajić pogodili metu

Fudbaleri Juventusa pobedili su u Torinu Parmu sa 7:0, u utakmici 11. kola Serije A i stekli šest bodova prednosti u odnosu na drugoplasiranu Romu.

Strelac dva gola u pobedi nad Parmom: Fernando Ljorente

Do devete prvenstvene pobede crno-bele su sa po dva gola predvodili Karlos Teves, Fernando Ljorente i Alvaro Morata, a gol je postigao i Stefan Lihtštajner.

Fudbaleri Empolija pobedili su na svom terenu Lacio sa 2:1 i prekinuli niz od tri poraza. Empoli je golove postigao za tri minuta, poveo je u 52. preko Federika Barbe, a vođstvo je duplirao golom Masima Makaronea. Konačan rezultat postavio je srpski fudbaler Filip Đorđević u 67. minutu i to je njegov šesti gol u Seriji A.

Kjevo je u Veroni pobedio Čezenu sa 2:1 i zabeležio drugu pobedu u prvenstvu. Serđo Pelisije doneo je vođstvo domaćima u 48. minutu, a izjednačio je Milan Đurić u 88. minutu. Pobedu Kjevu doneo je Pelisije golom u 90. minutu.

Napoli je savladao Fiorentinu na gostovanju 1:0, čime je osvojio veoma značajne bodove i preuzeo treće mesto. Gol odluke postigao je argentinski napadač Gonzalo Iguain. Ceo meč za "ljubičaste" odigrao je srpski reprezentativac Nenad Tomović.

Inter je razočarao kod kuće odigravši nerešeno sa Veronom 2:2, iako je do pretposlednjeg minuta imao prednost uprkos tome što je zbog crvenog kartona Garija Medela od 51. minuta igrao sa igračem manje. Ceo meč odigrali su Nemanja Vidić i Zdravko Kuzmanović, dok Boško Janković nije ulazio u igru u timu Verone.

Roma je rutinski slavila protiv Torina 3:0, a u strelce se upisao i povremeni srpski reprezentativac Adem Ljajić. Nikola Maksimović nalazio se u odbrani gostiju čitavih 90 minuta.

Kaljari i Đenova odigrali su nerešeno 1:1, a istim rezultatom završena je utakmica Palermo - Udineze.