0
Sreda 03.10.2018.
23:22

Barsa lako sa Totenhemom, Insinje srušio Liverpul u Napulju...

U sredu su odigrane utakmice 2. kola grupne faze Lige šampiona u grupama A, B, C i D. U grupi C, gde je nešto ranije tokom večeri Crvena zvezde poražena od PSŽ sa 6:1, igrali su Napoli i Liverpul.

EPA/
Startnih 11 Napolija na večerašnjoj utakmici

Napoli je posle bolje igre na stadionu "San Paolo" slavio protiv Liverpula u grupi gde se nalazi i Crvena zvezda sa 1:0. Jedini gol na meču postigao je Lorenco Insinje u 90. minutu, na asistenciju u Kaljehona. Kaljehon je prošao po desnoj strani terena, prosledio je loptu na drugu stativu, gde je uklizao Insinje i savladao Alisona.

Napoli ima četiri boda na čelu grupe, slede PSŽ i Liverpul sa po tri, dok je Crvena zvezda poslednja sa jednim bodom.

U Grupi B je Barselona slavila u Londonu protiv Totenhema sa 4:2. Filipe Kutinjo je otvorio seriju golova već u 92. sekundi, što je najraniji pogodak Barselone u poslednjih 13 godina u Ligi šampiona. U 28. minutu sjajan pogodak za Katalonce postigao je Ivan Rakitić. Pevci su smanjili preko Kejna u 52. minutu, dok je na 1:3 povisio Lionel Mesi.

Erik Lamela je uspeo da postigne novi gol za Totenhem u 66. minutu, što je 8.000 pogodak u istoriji elitnog takmičenja. Na kraju je Mesi bio dvostruki strelac, pošto se upisao i u 90. minutu za konačnih 2:4.

EPA/
Leo Mesi, dvostruki strelac večeras na Vembliju

U drugom meču Grupe B, PSV je izgubio na svom terenu od Intera. Strelci za crnoplave su bili Rađa Naingolan u 44. i Mauro Ikardi u 60. minutu. Za Filipsovce se u strelce upisao Rosario u 27. minutu. Meč je sudila srpska ekipa predvođena Miloradom Mažićem.

U prvom meču dana u Grupi D Šalke je pobedio Lokomotivu u Moskvi sa 1:0. Strelac jedinog gola na utakmici bio je 20-godišnji američki vezista Veston Mekeni u 88. minutu, glavom na centaršut iz kornera Jevhena Konopljanke. Srpski defanzivac Matija Nastasić je meč u Moskvi presedeo na klupi Šalkea.

Drugi meč Grupe D su igrali Porto i Galatasaraj, a slavili su Portugalci sa 1:0. Minimalac Portu doneo je napadač iz Malija Musa Marega u 49. minutu.

U Grupi A su slavila oba domaćina. Atletiko Madrid je sa 3:1 pobedio Briž. Grizman je bio dvostruki strelac za Jorgandžije, u 28. i 67. minutu, a onda je u 90+4. minutu asistirao Kokeu. Sjajan gol za Belgijance postigao je u 39. minutu Arnaut Groneveld.