Ponedeljak 29.10.2012.
23:31
Vestionline, Beta A

ABA: Igokea zabeležila šestu uzastopnu pobedu

Košarkaši Igokee pobedili su večeras na svom terenu Olimpiju sa 87:82 (20:21, 17:24, 23:11, 27:26), u utakmici šestog kola Jadranske lige.

Ekipa iz Republike Srpske je tako zabeležila i šesti uzastopni trijumf u regionalnom takmičenju, dok je Olimpija došla do trećeg poraza.

Igokeu je predvodio Kliford Hemonds sa 19 poena, Siniša Štemberger postigao je četiri manje, dok je Milan Dozet dao 11. Najefikasniji u slovenačkom timu bio je Dominik Volters sa 15 poena.

Utakmicu u Laktašima posmatralo je više od dve i po hiljade ljudi, a trener Igokee Dragan Bajić rekao je posle pobede nad Olimpijom da su njegovi košarkaši dobrom igrom u odbrani uspeli da naprave preokret u drugom delu.

"Smatram da je moj tim bio nedisciplinvan u prvom poluvremenu, promašili smo 10 trojki, a svi znaju da mi do sada nijednu ekipu nismo dobili trojkama, već dobrom odbranom. U drugom smo posle sastanka u svlačionici odigrali na nivou, pogotovo u odbrani iz čega je izašao dobar napad i zasluženo smo pobedili", rekao je Bajić televiziji Arena posle utakmice u Laktašima.

Trener Olimpije Sašo Filipovski rekao je da njegova ekipa nije izdržala jak tempo protivnika u drugom poluvremenu i da su pojedinci rešili da odlučuju utakmicu, iako to nije bio dogovor.

"Igokea je drugo poluvreme odigrala odlično, a mi nismo izdržali. Bilo je mnogo nediscipline i slabe koncentracije u odbrani i zbog toga smo zasluženo izgubili. Odbrana je ta koja odlučuje kada se igra u gostima. Individualci su hteli da odluče meč i nisu se držali dogovora. To će im biti velika škola", rekao je Filipovski.