Ponedeljak 19.11.2012.
22:23
Vestionline, sportske.net A

Partizan pobedio Olimpiju u Ljubljani

Košarkaši Partizana pobedili su u Ljubljani ekipu Olimpije rezultatom 86:82, u derbi meču devetog kola regionalne ABA lige.

Preuzeo odgovornost - Dru Gordon

Posle poraza od Crvene zvezde u prošlom kolu, večerašnji derbi u Ljubljani je za košarkaše Partizana imao velik značaj, jer je ekipa ostala na pobedničkom putu.

Izabranici Duleta Vujoševića dobro su ušli u meč i tokom prvog poluvremena imalu su kontrolu rezultata, a prednost u njihovu korist je maksimalno iznosila 14 poena razlike (46:32) u finišu druge četvrtine.

Olimpija je uspela da do poluvremena razliku smanji na ''minus deset'' - 48:38. Međutim, treća deonica je u potpunosti pripala domaćinu, koji je u tom periodu igre u potpunosti uhvatio rezultatski priključak i vratio neizvesnost u ovaj meč.

I poslednja četvrtina je čitavim svojim tokom bila neizvesna, Partizan je uspevao da dođe na pet poena prednosti, ali je onda dozvoljavao domaćima da i oni steknu minimalnu prednost, pa se ušlo u dramatičan finiš.

Ipak, Partizan je u poslednji minut meča ušao sa četiri poena razlike - 82:78 i do kraja nije dozvolio domaćima da ugroze njihovo vođstvo. Gordon je postigao ključne poene u ovom meču, najpre je imao polaganje posle asistencije Gordića, a zatim je bio precizan i sa penala, pa je na kraju Partizan slavio sa 86:82.

Ovom pobedom crno-beli su se vratili na čelo tabele, gde kao i Igokea imaju skor od sedam pobeda i dva poraza.