5
Petak 03.10.2014.
17:37 >> 20:00h

ŠTETA: Srbija poražena sa pola koša od Turske u četvrtfinalu SP

Kakva šteta! Ženska košarkaška reprezentacija Srbije poražena je u četvrtfinalu Svetskog prvenstva od domaćina Turske 62:61 (18:13, 6:17, 17:10, 21:21). U uzbudljivom finišu, više koncentracije imao je domaćin Mundobasketa, dok izabranicama Marine Maljković ostaje borba od petog do osmog mesta.

Tijana Ajduković

Imala je Srbija poslednji napad za izjednačenje. Kod rezultata 62:59 za Tursku, Tamara Radočaj je promašila šut za tri poena, lopta se odbila do nje, a plej Srbije je pogodila za 62:61 sekundu i po do kraja. Ipak, Turkinje su uspela da sačuvaju loptu i plasiraju se u polufinale gde ih očekuje Španija.

Nadali smo se da i košarkašaice mogu da se umešaju u borbu za medalju, ali... Imale su Srpkinje sredinom treće četvrtine prednost od deset poena razlike (36:26). U tim trenucima briljirala je Milica Dabović, koja je susret završila sa 18 poena. Ipak, onda staje napad naše selekcije, dok se Turska vraća trojkama. U reketu je dominirala Amerikanka sa tuskim pasošem Sanders. Domaća selekcija koja je imala "vetar u leđa" publike i sudija serijom 15:0 prešla je u vođstvo 45:40.

Srbija se vraća poenima Milovanovićeve i Jovanovićeve. Ušlo se u penal završnicu. Turska je promašenim slobodnim bacanjima dala nadu Srbiji da može do polufinala. Ipak, u poslednjem napadu naše devojke bile su konfuzne, a Radočaj je pogodila samo za dva, za minimalan, ali bolan poraz - 62:61.

TURSKA: Palazoglu 1, Kanitez 7, Kuskar, Vardarli 8, Dalgalar, Tunkluer 4, Alben 8, Jilmaz 6, Sanders 14, Senjurek, Ivegin 12, Kaglar 2.

SRBIJA: Radočaj 8, Mandić, Čađo, Krnjić 1, Jovanović 16, Milovanović 11, Butulija, Ajduković 5, Marković, M. Dabović 18, A. Dabović 2, Rad.

40. minut - Trojka Jovanovićeve za minus dva 71:69. Slobodana bacanja za Tursku. Još 25 sekundi do kraja. Radočaj promašuje trojku, ali je pogodila za dva, samo 1.5 sekundi do kraja. Kraj utakmice 62:61 za Tursku.
39. minut - Rampa Sandersove nad Milicom Dabović. Trojka Milovanovićeve. Greška Tamare Radočaj. Turska sve bliža polufinalu.
38. minut - 18 poena Milice Dabović.
37. minut - Loša igra Srbije u napadu. Tamara Radočaj smanjuje rezultat na 55:49. Ima još nade za Srbiju.
36. minut - Milica Dabović smanjuje sa linije slobodnih bacanja. Šest uzastopnih poena Jilmazove.
35. minut - Trojka Nevene Jovanović za izjednačenje 45:45. Sanders ponovo dovodi Tursku u vođstvo. Serija Jilmazove 4:0, Turska na plus 6 - 51:45. Marina Maljković traži tajm-aut.
33. minut - Trojka Kanitez za 45:40. Konačno pogađa Srbija posle šest minuta posta.
30. minut - Nekoliko loših akcija Srbije i Turska je povela. Kraj treće četvrtine 41:40 za Tursku.
29. minut - Nova trojka za Tursku. Serija domaćina 8:0. Marina Maljković morala je da uzme tajm-aut.
28. minut - Amerikanka Sanders zadava dosta problema Srbiji u reketu. Turska se vraća - 36:40.
27. minut - Tijana Ajduković ne da prednost. Vodi Srbija 40:31. Trojka Turske - 40:34 za Srbiju.
26. minut - Turkinjama ništa ne polazi od ruke. Odlična odbrana Srbije. Ivegin postiže treću trojku - 29:36. Radočaj povećava vođstvo posle slobodnih bacanja.
23. minut - Nova, četvrta trojka Milice Dabović za plus 10 Srbije - 36:26.
22. minut - Kakve dve rampe Ajdukovićeve i Milovanovićeve nad Jilmaz.
21. minut - Počela je treća četvrtina. Trojka Jelena Milovanović na startu drugog poluvremena.
20. minut - Nova trojka Milice Dabović, treća sjajnog beka Srbije. Posle prvog poluvremena, Srbija ima plus 6 - 30:24. Najbolja igračica Srbije u prvom poluvremenu je Milica Dabović, koja je postigla 11 poena, od toga tri trojke.
19. minut - Sjajan prodor Milice Dabović za plus tri Srbije - 26:23.
18. minut - Vodi Srbija, trojka Nevene Jovanović - 23:24. Dve uzastopne trojke i odlična odbrana i Srbija vodi u Istanbulu u četvtfinalu SP. Selektor Turkinja morao je da uzme tajm-aut
17. minut - Trojka Milice Dabović za priključak - 23:21.
15. minut - Dosta grešaka naših košarkašica, ali i Turkinje igraju slabo. Nemamo rešenja u napadu.
13. minut - Turska vodi zahvaljući odličnom šutu za tri poena.
12. minut - Trojka za Srbiju. Precizna je Nevena Jovanović.
10. minut - Jelena Milovanović postiže poene za 16:13. Kraj prve četvrtine 18:13 za Tursku.
8. minut - Sandersova povećava na 14:10. Turska odgovara serijom 6:0. Loš šut za tri poena Srbije.
7. minut - Trojka Milice Dabović - 10:8. Serija Srbije 5:0. Izjednačenje 10:10.
6. minut - Sandersova povećava vođstvo na 10:5. Srbija bez poena skoro četiri minuta.
5. minut - Serija promašaja na obe strane. U dvorani je oko 15.000 gledalaca.
3. minut - Nova trojka za Ivegin - 8:5 za Tursku.
2. minut - Trojka za Tursku. Precizna je bila Ivegin. Prvu trojku za Srbiju postigla je Jelena Milovanović.
1. minut - Utakmica je počela. Prvi poene na meču postigla je Ana Dabović.