0
Petak 04.11.2016.
18:56 >> 21:19h

Skromna Baskonija pobedila kilavu Zvezdu

Treći poraz crveno-belih, a drugi uzastopni u Evroligi. U najgorem izdanju ove sezone, četa Dejana Radonjića poražena je od Baskonije u mlakoj atmosferi beogradske "Arene" - 70:63 u petom kolu najjačeg klupksog takmičenja Starog kontinenta. Bio je ovo prvi neuspeh crveno-belih od tima iz Vitorije posle četiri vezana trijumfa.

Andrej Čukić - Vesti
Najveće uzdanice crveno-belih Marko Gudurić i Marko Simonović nisu se proslavile u "Areni"

Posle trijumfa protiv Barselone u "Areni", umesto da to daje vetar u leđa srpskom šampionu, Zvezda je zatajila, prvo u Atini protiv Panatinaikosa, a i protiv skromne ekipe Baskonije, koja je samo iskoristila katastrofalno izdanje domaćina.

SPEC. Gosti su igrali bez prve zvezde, Andrea Barnjanija.

Ceo meč, crveno-beli su bili u kontra ritmu. Jedino vođstvo bilo je na početku meča - 1:0. Posle toga, gosti su stekli veoma brzo dvocifrenu prednost. Zvezda je na momente i eksplozije Gudurića i Simonovića uspevala u nekoliko navrata da stigne do minus pet, ali onda umesto završnog udarca - potop.

U finišu su se gosti nudli Crvenoj zvezdi, ali brzopletim potezima Gudurića, Bjelice i Dženkinsa propuštena je prilika za uzbudljiv finiš. Jović nije bio na zavidnom nivou, Gudurić je promašivao zicere, centri Bjelica i Kuzmić su bili nevidljivi, kapiten Luka Mitrović je u velikoj krizi, pa rezultat i nije mogao da bude bolji. I atmosfera u "Areni" je bila više pozorišna, kao da su puleni Dejana Radonjića jalovom igrom uspavali navijače, koji je bilo oko 15.000.

CRVENA ZVEZDA: Volters, Dangubić 7, Mitrović 4, Lazić 3, Simanić, Dobrić, Simonović 11, Dženkins 9, Gudurić 12, Jović 7, Kuzmić 3, Bjelica 7.

BASKONIJA: Larkin 16, Akojon, Vojtman 11, Hanga, Sedekerkis, Bobua 16, Blažič 7, Diop 4, Tili 3, Šengelija 6, Budinger 7, Luz.

printscreen eurolegue.net

40. minut - Katastrofalna Zvezda doživela je i treći poraz u sezoni.
38. minut - Bjelica i Gudurić propustili su poslenju šansu za priključak.
37. minut - Radonjić traži tajm-aut, gosti imaju +6, Zvezda ima loptu, 3,11 minuta do kraja. Još ima nade za domaćina.
35. minut - Bobua vraća solidnu prednost gostima - 61:68.
34. minut - Novi poeni Gudurića  - 58:66. Simonović opet vraća Zvezdu - 61:66.
33. minut - Gudurić pogađa drugu trojku - 56:64.
32. minut - Bjelica se razigrao u poslednjoj deonici meča - 53:61. Ima li nade za domaćina?
31. minut - Milko Bjelica tek sada postiže prve poene, 50:59.
ČETVRTA ČETVRTINA
30. minut - Serija gostiju 4:0, opet solidna prednost Baskonije - 48:57.  Od minus 5 do minus 11 za samo minut i po, opet je Zvezda sve prosula - 48:59.
29. minut - Trojka Simonovića, 45:53. Arena je opet proključala. Dženkins pogađa novu trojku, Zvezda na samo minus pet - 48:53.
28. minut - Gudurić smanjuje rezultat sa linije slobodnih bacanja, 42:51.
27. minut - Kuzmić sa linije slobodnih bacanja opet na minus 10 - 39:49.
26. minut - Vojtman za maskimalnih +14 gostiju - 49:35. Gudurić pogađa trojku - 38:49.
24. minut - Zvezda nije iskoristila dva napada na minus sedam. Gosti kažnjavaju - Bobua, 33:42. Šengelija opet utišao Arenu.
22. minut - Trojka Simonovića - 33:40, "Arena" se probudila.
21. minut - SImonović pokušava zakucavanjem da probudi saigrače i publiku  - 30:40.
TREĆA ČETVRTINA
20. minut - Publika kao u pozorištu, nema vetra u leđa za košarkaše. Poluvreme - 28:37. Odličan rezultat za Zvezdu, s obzirom na igru.
19. minut - Zvezda nikad slabija, napad ne postoiji, katastrofa od igre.
17. minut - Jović,  mini serija Zvezde 5:0 - 24:29. Larkin pogađa trojku, opet +10 za goste.
16. minut - Zvezda samo dva poena za više od pet minuta igre. Lazić jedini strelac u ovom periodu igrte - 20:29. Gudurić pogađa, prvi poeni, gosti traže tajm-aut - 22:29.
14. minut - Vojtman postiže trojku, najveća prednost gostiju, plus 8 - 27:19.
12. minut - Lazić postiže prve poene u drugoj četvtini, 17:22. Zvezda bez energije, i publika uspavana.
DRUGA ČETVRTINA
10. minut - Blažić postiže trojku, 15:20. Volters greši, Blažič kažnjava - 15:22.
9. minut - Dangubić već pet poena - 15:17.
8. minut - Luka Mitrović koš uz faul, Zvezda na samo minus 1 -12:13. Šengelija, za 12:15.
6. minut - Jović iz trećeg pokušaja pogađa za tri poena - 7:10.
5. minut - Bobua vara Dženkinsa - 4:10.
3. minut - Dženkins postiže prvu trojku za Zvezdu - 4:5. Larkin već četiri poena - 4:7.
2. minut - Francuz Tili postiže prvu trojku na meču  - 1:3.
1. minut - Utakmica je počela. Arena nije puna, oko 15.000 gledalaca je u Beogradu. Luka Mitrović postiže prvi poen sa linije slobodnih bacanja - 1:0.