0
Četvrtak 28.03.2019.
09:55

Konli poslao Gasola u istoriju (VIDEO)

Košarkaši Golden Stejta pobedili su na gostovanju u Memfisu i nastavili trku sa Denver Nagetsima u borbi za prvo mesto na "Zapadu".

EPA
Mark Gasol

Jokić i Nagetsi u meču protiv Hjustona biće na mukama, jer imaju skor od 50-23, dok Voriorsi iz 84 meča imaju utakmicu i pobedu više (51-23), pa će borba za "pol poziciju" biti više nego uzbudljiva.

Do četvrte pobede u sezoni nad Grizlijima, šampiona su predvodili Stef Kari i Kevin Durent sa po 28 koševa. Značajan doprinos trijumfu dao je i Demarkus Kazins sa 16 poena.

Na startu druge četvrtine, Memfis je vodio dvocifrenom razlikom (41:31), da bi gosti zahvaljujući "trojkama" do poluvremena preokrenutli rezultat u svoju korist 66:60. Domaćin je pojačao gas i u 39. minutu ponovo stekao vođstvo, ali je Golden stejt sa 27 postignutih poena do kraja meča opravdao ulogu favorita.

Kod Memfisa, Jonas Valančijunas je bio najefikasniji sa 27 poena i 13 skokova, dok je Majk Konli je ispisao istoriju franšize i sa 22 poena na prvom mestu večne liste pretekao Marka Gasola.

Spektakularan preokret viđen je u Oklahomi. Tanderi su serijom 24:0 u trećoj četvrtini nadoknadili dvocifren zaostatak i savladali Indijanu.

Zanimljivo da su Pejsersi u trećoj četvrtini imali prednost (58:48), međutim, raspoloženi domaćin je za samo nekoliko minuta preokrenuo i imao ubedljivih 72:58.

Nije se predavala Indijana, konstantno su pretili i približavali se rezultatski, ipak, raspoloženi Rasel Vestbruk je stigao do 29. tripl-dabl u sezoni i uz Pola Džordža i Stivena Adamsa, bio najzaslužniji za drugu pobedu u prethodnih šest mečeva.

Ras je upisao 17 poena, 11 skokova i 12 asistencija, Džordž je meč završio sa najvećim brojem poena - 31, dok je Novozelanđanin Adams ostvario "dabl-dabl" sa 25 poena i 12 skokova.

Najbolji kod gostiju bio je Bojan Bogdanović sa 28 poena, Domantas Sabonis je bio dvocifren sa 18 poena i 10 skokova, a Majls Tarner postigao je 12 koševa.

Portland je bez Jusufa Nurkića ubedljivo slavio u Čikagu 118:98, a već na poluvremenu (59:41) pitanje pobednika bilo je rešeno. Trejlblejzersima je ovo bila peta vezana pobeda, čime su zadržali šansu za bolju poziciju u plej-ofu. Goste je do trijumfa predvo Set Kari sa 20 poena, Rodni Hud je dodao 15, Zek Kolins i Enes Kanter ubacili su po 13 koševa.