Jedan posle velikih turnira ide na Ibicu, legendarno špansko ostrvo, sinonim za bezbrojne žurke, drugi na roštilj sa roditeljima. Jedan se stalno smeje, i kada gubi i kada dobija, drugi je hladan kao kompjuter, i kad gubi i kad dobija. Jednom je igra kao kaleidoskop, prepuna neverovatnih šara, drugom je svaki potez proračunat, kao da je danima unapred pažljivo isplaniran.
Rivalstvo Karlosa Alkarasa i Janika Sinera prepuno je kontrasta, a da će se tu nešto menjati sada kada je Italijan i uspešan i veoma bogat – male su šanse. O tome svedoči i video snimak sa Sinerovim izjavama kada je imao 17 godina. Ako je tada, u sred puberteta, mogao da se kontroliše, sada mu je to još lakše.
– Ne volim noćni život, više volim da pijem Koka kolu – rekao je pre šest godina aktuelni broj 1 svetskog tenisa i vladar Vimbldona.
– Treniram svaki dan otkako mi je otac poklonio reket. Sa 14 godina sam odlučio da postanem profesionalni teniser.
Njih dvojica su kao dva pola, a tako ih doživljavaju i navijači. Dok neki prekorevaju Alkarasa zbog želje da do vrhunskih rezultata dođe bez maksimalnog odricanja, drugi smatraju da mu taj način opuštanja baš i donosi te podvige.
Isto važi i za Sinera. Jednima se ne dopada taj njegov kompjuterski odnos prema tenisu, a drugi smatraju da bez maksimalne discipline i samoodricanja nema ni velikih uspeha.
Njihovo rivalstvo se sve više kuje kao ono koje su imali Bjern Borg i Džon Mekinro krajem sedamdesetih. Bili su kao led i vatra, dvojica tako različitih karaktera nikada nisu istovremeno vladali tenisom. Videćemo da li će Alkaras i Siner stići do njihovih visina, ali u ovom trenutku sve govori da postoji realna mogućnost ne samo da stignu nego i prestignu. Borg je došao do 11 osvojenih gren slemova, a Mekinro do sedam.
Njih dvojica su odigrali 14 mečeva, obojica su stigli do sedam pobeda. Alkaras i Siner već imaju 13 duela, Španac vodi sa 8:5. Prvi sada ima pet trofeja na slemovima, drugi četiri.
Iako su kasnije dvoboji velike trojke nadmašili rivalstvo Mekinroa i Borga, razlika je očigledna. U onih nekoliko godina kada su Amerikanac i Šveđanin vojevali za najveće pehare, nisu imali “trećeg čoveka”. Baš kao što poslednje skoro dve godine dominiraju Italijan i Španac.