Nema opravdanja za sramno skandiranje navijača reprezentacija BiH tokom košarkaške utakmice protiv srpske reperezentacije koji su u Sarajevu demonstrirali sve što nije ni sport niti vrlina, saopšteno je iz Ambasade Srbije u BiH.
Iz Ambasade Srbije su naveli da je tužno što je sramno navijanje, ispunjeno mržnjom prema Srbiji, njenom predsedniku Aleksandru Vučiću i narodu, ostavilo u senci sinoćnju košarkašku utakmicu u Skenderiji i fer-plej dve reprezentacije na terenu.
U objavi na mreži Iks iz Ambasade Srbije je poručeno da nema opravdanja za gest domaćih navijača koji su u vreme intoniranja himne Srbije sa tribina skandirali ,,Nikad te niko mrziti neće, k’o što te mrzim ja”.
,,Sport oblikuje vrline. Navijači reprezentacije BiH su na sinoćnjoj utakmici, nažalost, demonstrirali sve što nije ni sport, niti vrlina”, navodi se u objavi.
Iz ovog diplomatskog predstavništva su izrazila je žaljenje zbog sinoćnjeg skandiranja navijača BiH.
Košarkaši Srbije savladali su sinoć u Sarajevu selekciju BiH rezultatom 74:72 u utakmici drugog kola kvalifikacija za Svetsko prvenstvo.
Srpski košarkaši su neprijateljski dočekani u Sarajevu. Navijači BiH zviždali su za vreme intoniranja himne Srbije ,,Bože pravde”, te sve vreme mahali ratnim zastavama takozvane Armije BiH, pod kojom su počinjeni brojni zločini nad srpskim narodom.
Tokom prvog poluvremena sa tribina su se mogle čuti uvrede na račun predednika Srbije Aleksandra Vučića i Srbije.


















