Klub Sloga iz Amrisvila, na čelu sa predsednikom Stojanom Ilićem i potpredsednikom Milenkom Cvijetkovićem, ovih dana pokrenuo je humanitarnu akciju i otkupio bolničke krevete iz bolnice u St. Galenu, kako bi ih poklonio Domu zdravlja u Loparama.

Pored kreveta je kupljena i jedna lampa za operacionu salu. Reporter "Vesti" našao se na mestu utovara bolničke opreme koji su pomogli članovi ovog kluba Nenad Anđelković iz Sedlara, Sretko i Vojislav Popadić, potpredsednik Milenko Cvijetković i Jovan Jović koji su rodom sa Majevice i Trebave.
– Prilikom nedavne posete dr Želimira Neškovića iz Lopara u našem klubu saznali smo da je došao da utovari neke aparate iz Berna, za potrebe Zdravstvenog doma u Loparama. Mi smo upitali odgovorne u bolnici u St. Galenu da li imaju neku bolničku opremu koju bi, uz neku minimalnu nadoknadu, nama donirali i tako smo došli do ovih veoma dobro očuvanih i još modernih hidrauličnih kreveta -priča za "Vesti" potpredsednik kluba Milenko Cvijetković, rodom iz Dvorova kod Bijeljine.
– Mi smo odmah otišli do bolnice sa dr Neškovićem da vidimo tu opremu, njemu se sve dopalo i naš klub je otkupio 13 bolničkih kreveta po veoma povoljnoj ceni. Odmah smo našli i prevoznika iz Bijeljine, koji je imao turu za Minhen i u povratku će ih isporučiti Domu zdravlja u Loparama. Krevete i prevoz smo platili iz klupske kase – dodao je Cvetković.
Ovo je jedna u nizu humanitarnih pomoći u kojima je ovaj klub učestvovao za dobrobit našeg naroda u Republici Srpskoj i Srbiji i, kako su javili našem dopisniku, biće toga još.