Radost strelca: Kadrić slavi pobedonosni gol

Beli orlovi nastavljaju da ruše sve pred sobom! U 22. kolu Druge premijer lige Novog Južnog Velsa, fudbaleri Boniriga su kao gosti pobedili lidera šampionata, ekipu Marinersa sa Severnih obala Sidneja – 1:0.

Srpski klub je tako nastavio fantastičnu seriju započetu još u 15. rundi takmičenja, od koje su do danas zabeležili čak sedam pobeda i jedan remi, probijajući se pritom iz donjeg doma tabele na treće mesto.

Na gostovanju u Nortbridžu, već u uvodnim minutima meča šanse Vrankovića i Kadrića pokazale su u kom smeru će se odvijati meč. Konce igre Boniriga vukao je fenomenalni kapiten Rej Miler, koji je vanserijskim igrama od povratka posle povrede zaslužio od navijača Orlova originalan nadimak – Rajko Milić.

Miler je plesao po terenu, vezivao protivničku odbranu u čvor, asistirao, šutirao… Posle jedne od njegvih sjajnih akcija usledilo je i vođstvo Boniriga. Igrao se 33. minut kad je kapiten Boniriga u slalomu prošao kroz odbranu Marinersa, a onda je oboren u kaznenom prostoru, što je bila prilika koju rasni strelac poput Asmira Kadrića ne propušta: lopta u jednu, a golman u drugu stranu – 1:0.

Domaći fudaleri ni šut nisu uputili u prvih 45 minuta, što dovoljno govori o odnosu snaga na terenu, iako Orlovi nisu igrali svoj najbolji fudbal. Pa čak i u drugom poluvremenu kad je Bonirig bez potrebe dao previše prostora rivalu, nije bilo izglednih šansi pred golom Hronopulosa. Naprosto, sve se odbijalo od odbranu kojom su i ove nedelje odlično komandovali štoper Šubara i Zonjić.

Zonjić je imao priliku i da se istakne pred golom suparnika, ali je njegov šut glavom posle kornera odbranio golman Marinersa. Nedugo zatim, deset minuta pred kraj meča, najbolju šansu za 2:0 imao je Kadrić, ali je Vud ponovo bio uspešniji.

Tek u 88. minutu domaći su posle jedne dubinske lopte došli u priliku da zaprete, ali su bili neprecizni, baš kao i u trećem minutu nadoknade. Iako je utakmica produžena za ukupno osam minuta, s tim promašajem potonule su sve nade Marinersa, a Orlovi su priveli kraju meč posle kojeg su burnim slavljem pokazali koliko im je značila ova pobeda, kao i da su izuzetno složan kolektiv koji je uspeo da se izdigne iz sivila proseka iz prvog dela sezone i da dođe u poziciju da se bori i za drugo mesto pred plej-of.

NSS Mariners: Vud, Čeng, Iv, Džamba, Linzdi, Mbakve (Rozano), Piriz, Smejhel, Ma. Smit, Mi. Smit, Vudvord (Forliko).

Beli orlovi: Hronopulos, Galavej, Zonjić, Šubara, Smit, Armson, Rodić, Vranković, Miler (Kondek), Kadrić (Fulton), Piterson (Krajton).

Strelac: Kadrić u 33. minutu iz jedanaesterca. STADION: Nortbridž Oval. GLEDALACA: 400.

Druga Premijer liga NSW

Rezultati 22. kola:

Blektaun – N. Tajgers 0:1, GHFA Spirit – Z. Sidnej B 2:1, Mauntiz – Rajdalmir 3:0, Kenterberi – Mekartur 2:0, St. Džordž siti – St. Džordž Sejnts 1:1, CK Mariners akademija – Hils junajted 4:4, NSS Mariners – Beli orlovi 0:1.

1. NSS Mariners             22 15 3 4 44:22 48

2. Hils junajted              22 14 2 6 51:34 44

3. Beli orlovi                  22 11 6 5 37:20 39

4. Mauntiz                     22 12 3 7 49:38 39

5. GHFA Spirit               22 11 4 7 41:37 37

6. Blektaun                   22 10 4 8 34:31 34

7. Z. Sidnej B.               22 9 6 7 45:31 33

8. N. Tajgers                  22 8 8 6 34:31 32