Tanjug
Marko Rubio

Američki državni sekretar Marko Rubio izjavio je danas da je kubanska vlada “ogroman problem” i istakao da su Kubanci, a ne Venecuelanci, čuvali Nikolasa Madura pre njegovog hapšenja, ali je odbio direktno da kaže da li bi Kuba mogla biti sledeća meta predsednika Donalda Trampa.

– Mislim da su u velikoj nevolji. Neću vam govoriti o tome kakvi će biti naši budući koraci i kakva će biti naša politika u tom pogledu, ali ne mislim da je čudno što nismo veliki obožavaoci kubanskog režima – rekao je Rubio za NBC.

Prema njegovim rečima, Kubanci su u potpunosti kontrolisali unutrašnju bezbednost u Venecueli.

– Kubanci su čuvali Madura. Njega nisu čuvali venecuelanski telohranitelji. Imao je kubanske telohranitelje. Što se tiče njihove unutrašnje obaveštajne službe – ko koga špijunira da bi se uverio da nema izdajnika – tu su svi Kubanci – tvrdi Rubio.

Tramp je u subotu rekao da je mnogo Kubanaca poginulo tokom operacije hapšenja Madura i njegove supruge.

– Znate, mnogo Kubanaca je izgubilo živote sinoć. Oni su štitili Madura. To nije bio dobar potez Kube – rekao je Tramp.

OSTAVITE KOMENTAR

Please enter your comment!
Please enter your name here