Fonet

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas na otvaranju fabrike Ariston u Nišu da ta kompanija namerava da dugo ostane na ovdašnjem tržištu i da će to pomoći celom jugu Srbije.

On je ocenio da je ta investicija i otvaranje pogona, zapravo, pokazatelj istinskog prijateljstva Srbije i Italije.

– Čast mi je i zadovoljstvo da smo uspeli da dovedemo ovako velikog investitora – kazao je Vučić, dodajući da će do Nove godine u toj fabrici raditi 175 ljudi.

– Ariston grupa je došla da ovde bude dugo, tako će i biti – poručio je Vučić, dodajući da će Srbija nastaviti sa privlačenjem italijanskih investitora.

Ambasador Italije Luka Gori ocenio je da je otvaranje fabrije u Nišu otelotvorenje partnerstva i prijateljstva Srbije i Italije, dodavši da je Italija spremna da nastavi da investira i donese inovacije u Srbiju.

Predsednik Ariston grupe Paulo Merloni i glavni operativni direktor Aristona Pjerluiđi Astorino iskazali su zahvalnost Vučiću na saradnji i podršci, istakavši važnost te investicije za njihovu kompaniju.

Kompanija “Ariston” se bavi proizvodnjom cilindara, rezervoara i toplotnih pumpi, a pogon fabrike se nalazi u radnoj zoni ”Sever 2”.

Kamen temeljac je postavljen u julu prošle godine, a plan je da ukupno bude zaposleno 300 radnika.

Kompanija je izgradila halu na 30.000 kvadrata i uložila 75 miliona evra u izgradnju fabrike, dok su grad Niš i Republika u radnu zonu do sada uložili oko 8,2 miliona evra.

OSTAVITE KOMENTAR

Please enter your comment!
Please enter your name here